Świat

Szansa na sukces - dzień 5.

Szymon Gagatek 2015-06-27 09:50

Już za kilka godzin rozpocznie się ostatnia sesja finałowa pływackich zmagań na Igrzyskach Europejskich. W Baku Aquatics Centre złoto otrzymają zwycięzcy aż jedenastu konkurencji, a naszych reprezentantów będziemy mogli zobaczyć w przynajmniej pięciu wyścigach, w których toczyć się będzie walka o podium. Czy Biało-czerwoni spiszą się "na medal"?

Popołudniowe pływanie rozpocznie się od półfinałów 50 m stylem dowolnym z udziałem Pawła Sendyka. Nasz srebrny medalista w sprincie stylem motylkowym dostał się do najlepszej szesnastki z ostatnim rezultatem i będzie musiał zaliczyć spory progres, jeżeli myśli o występie występie w finale. Już chwilę później czekają nas olbrzymie emocje, związane z walką o medale na 400 m stylem zmiennym. Karol Zbutowicz był przed igrzyskami jednym z naszych najpoważniejszych kandydatów do zajęcia miejsca na podium i dzisiejsze kwalifikacje tylko to potwierdziły.

Następni w kolejności na słupkach startowych staną nasi zawodnicy, którzy wczoraj prezentowali się znakomicie w półfinałach. Jacek Arentewicz popłynie na dystansie 100 m stylem klasycznym, Mateusz Arndt na 200 m stylem dowolnym, a Michał Chudy na 100 m stylem motylkowym. Zawodnik Wodnika Rawicz sam przyznaje, że chce rywalizować z najlepszymi pływakami tej konkurencji o medale, a jego piątkowy występ w sztafecie mieszanej 4x100 m stylem zmiennym może nam dawać nadzieję, że nie są to słowa na wyrost i Chudy rzeczywiście szykuje się do ataku na pierwszą trójkę.

Zwieńczeniem rywalizacji będzie finał sztafet chłopców na dystansie 4x100 m stylem zmiennym. Nasi juniorzy w dzisiejszych kwalifikacjach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, wchodząc do ósemki z trzeciego miejsca i, choć na pewno będą czuli oddech rywali na plecach, mogą się liczyć w walce o podium.

Starty Polaków w sesji finałowej, dzień V:

14:30 – Pływanie – 50 m stylem dowolnym (M) – półfinały
   (Paweł Sendyk)
14:43 – Pływanie – 400 m stylem zmiennym (M) – finał
   (Karol Zbutowicz)
14:56 – Pływanie – 100 m stylem klasycznym (M) – finał
   (Jacek Arentewicz)
15:22 – Pływanie – 200 m stylem dowolnym (M) – finał
   (Mateusz Arndt)
15:50 – Pływanie – 100 m stylem motylkowym (M) – finał
   (Michał Chudy)
16:06 – Pływanie – 50 m stylem dowolnym (M) – finał
   (ew. Paweł Sendyk)
16:55 – Pływanie – 4×100 m stylem zmiennym (M) – finał
   (Polska)

-------------------------------------------------

Transmisja (komentują: Grzegorz Jędrzejewski, Jan Wiederek):

Polsat Sport Extra:
14:25 - 18:10   sesja finałowa [NA ŻYWO]

Transmisję z ostatniego dnia finałów, tak jak w dwóch ostatnich dniach, przeprowadzi w całości Polsat Sport Extra. W tym samym czasie na głównej sportowej antenie Polsatu trwać będzie bowiem finału turnieju siatkarek na Igrzyskach Europejskich: Polska-Turcja. Przekaz na żywo z popołudniowej rywalizacji będzie można również śledzić za pośrednictwem oficjalnego kanału Igrzysk Europejskich na YouTube'ie, który jest dostępny POD TYM LINKIEM.