Świat

NCAA: Lefanowicz to za mało

Szymon Gagatek 2013-10-07 22:27

Zawodniczki Florida Atlantic University (z Iwoną Lefanowicz w składzie) uległy w pierwszym pojedynku sezonu NCAA lokalnym rywalkom z Florida International University. Co więcej, porażka ta była najbardziej dotkliwa w historii starć obu uczelni. Jedną z wyróżniających się postaci w drużynie przegranych była właśnie Polka, która indywidualnie zdobyła dla swojego zespołu szesnaście punktów.

Czasy jakie uzyskiwała pływaczka z Lublina, będąca teraz na trzecim roku studiów, były bardzo zbliżone do tych, którymi mogła się pochwalić w ubiegłym roku w spotkaniu z tymi samymi przeciwniczkami. Lefanowicz zwyciężyła w wyścigu na 200 jardów stylem grzbietowym z rezultatem 2:04.06 (lepszym o osiem setnych od tego z 2012 roku), co dało jej drużynie dziewięć punktów. Cztery dołożyła za drugie miejsce na o połowę krótszym dystansie. Uzyskała wynik 58.69 s (rok temu była szybsza o 0.71 s). Do tego doszły trzy oczka za trzecią pozycję na 200 jardów stylem zmiennym (2:19.46).

Oprócz wspomnianych szesnastu punktów, wraz z koleżankami wywalczyła jeszcze cztery za drugie miejsce w sztafecie 4x50 jardów stylem zmiennym. Na pierwszej zmianie Polka (27.48 s) była wolniejsza tylko od Jennifer Alfani (26.87 s). Lefanowicz została jedną z trzech zawodniczek Sów, którym udało się wygrać jakikolwiek wyścig z przeciwniczkami zza miedzy.

Ostatecznie pływaczki Florida International University pokonały swoje rywalki różnicą siedemdziesięciu trzech punktów, 175-102. Kolejny miting, w którym weźmie udział Lefanowicz odbędzie się 26 października. Florida Atlantic Uniersity zmierzy się wtedy towarzysko z Uniwersytetem Princeton.