Plebiscyt

Bohaterowie 2017 - Trener Roku zawodników niepełnosprawnych

Szymon Gagatek 2018-02-02 20:00

To już ostatnia kategoria w piątej edycji plebiscytu na Bohaterów Roku, w której głos miała nasza kapituła. Co więcej, to prawdziwy debiut. Tym razem postanowiliśmy wyróżnić tych, którzy szykują naszych niepełnosprawnych zawodników do ich wielkich sukcesów. Przedstawiamy Wam zatem wyniki głosowania na "Trenera Roku zawodników niepełnosprawnych"!

Patronat honorowy nad plebiscytem "Bohaterowie 2017 roku" objął Polski Związek Pływacki.
Partnerami plebiscytu są marka MP Michael Phelps oraz H2O Shop.

Najlepszy zawodnik niepełnosprawny: Waldemar Madej  - 60 pkt

Zwycięzcą walki o tytuł "Najlepszego zawodnika niepełnosprawnego 2017 roku" został Wojciech Makowski, nie dziwi więc decyzja o przyznaniu statuetki również jego trenerowi. Waldemar Madej współpracując ze swoim podopiecznym kolejny rok, tym razem pomógł mu aż trzykrotnie stanąć na podium mistrzostw świata w Meksyku. To właśnie pod jego wodzą Makowski został złotym medalistą czempionatu na 100 m stylem grzbietowym.

2. miejsce: Sławomir Kuczko i Beata Pożarowszczyk - 38 pkt

Na drugim miejscu znalazł się duet szkoleniowców, którzy w 2017 roku prowadzili Oliwię Jabłońską. Zdołali oni pomóc naszej utytułowanej zawodniczce zdobyć tytuł mistrzyni świata na 400 m stylem dowolnym, przyczynili się też do ustanowienia przez nią rekrodu globu na dystansie dwukrotnie dłuższym.

3. miejsce: Marek Jabczyk - 22 pkt

Trener kadry narodowej zawodników niesłyszących przyczynił się w 2017 roku do wielu sukcesów naszych reprezentantów. Z Samsunu, gdzie odbywały się Igrzyska Osób Niesłyszących, biało-czerwoni wrócili z aż ośmioma medalami: złotym Konrada Powroźnika, srebrnym Artura Pióro i sześcioma brązowymi.

=============================================

Osoby tworzące kapitułę miały do dyspozycji cztery głosy w poszczególnych kategoriach. Ich zadaniem było stworzenie własnego zestawienia w każdej z nich. Przykładowo przy wyborze „Zawodnika Roku” Zawodnik A został sklasyfikowany na 1. miejscu i otrzymał 5 punktów, Zawodnik B na 2. pozycji (3 pkt) itd. W ten sposób powstawał ranking:
1. Zawodnik A – 5 pkt
2. Zawodnik B – 3 pkt
3. Zawodnik C – 2 pkt
4. Zawodnik D – 1 pkt

Dla ułatwienia można było skorzystać z opracowanej przez nas listy propozycji, natomiast była ona otwarta, miała jedynie pomocniczy charakter i każdy dokonywał własnego, niezależnego wyboru. Głosy wszystkich osób znajdujących się w kapitule konkursu zostały przez nas zsumowane. W ten sposób wyłoniony został zwycięzca danej kategorii. W przypadku równej liczby punktów w walce o tytuł Bohatera pierwszej kolejności decydowała liczba pierwszych miejsc. Jeżeli była ona identyczna, pod uwagę brane były analogicznie drugie, ewentualnie trzecie lokaty.

Zawodnik Roku: Wojciech Wojdak
Zawodniczka Roku: Alicja Tchórz
Progres Roku: Michał Chudy
Junior Roku: Kacper Stokowski
Juniorka Roku: Weronika Hallmann
Trener Roku: Marcin Kacer
Najlepszy Polak w NCAA: Jan Świtkowski
Najlepszy Polak na wodach otwartych: Krzysztof Pielowski