Świat

Duel in the Pool: Dwóch Polaków popłynie dla Europy

Szymon Gagatek 2013-10-23 14:28

Konrad Czerniak i Radosław Kawęcki zaakceptowali zaproszenia do udziału w zawodach Duel in the Pool, które pod koniec tego roku odbędą się w nowej pływalni w Glasgow. Dwójka Polaków będzie miała całkiem spore szanse na przejście do historii. Wydaje się bowiem, że w tym roku szanse drużyny ze Starego Kontynentu na zwycięstwo w pojedynku z Amerykanami będą wyjątkowo duże.

W dotychczasowych trzech starciach najlepszych pływaków z USA i Europy zawsze zdecydowanie lepsi byli zawodnicy zza oceanu. Tym razem możemy się jednak doczekać bardzo wyrównanej walki o triumf w zawodach odbywających się raz na dwa lata. Zespoły mogły się składać z 22 mężczyzn i 22 kobiet, ale w przypadku ekipy ze Starego Kontynentu cała pula nie została wykorzystana.

Europę reprezentować będzie dziewiętnastu pływaków i siedemnaście pływaczek. Wśród nich znajdą się dwaj Polacy: Radosław Kawęcki, wsparty między innymi przez Jeremy'ego Straviusa i Yannicka Lebherza, powalczy o punkty dla swojej drużyny w stylu grzbietowym, a Konrad Czerniak zapewne wystąpi w kilku wyścigach w stylu motylkowym i dowolnym. Nasz kraj jest trzecią najliczniej reprezentowaną nacją w męskiej części składu. Aż siedmiu zawodników wystawią gospodarze, natomiast pięcioosobową i bardzo mocną ekipę wyślą do Glasgow Francuzi.

Mniej efektownie prezentuje się kobiece zestawienie. Zabraknie królowej Pucharu Świata, Katinki Hosszu, która w tym czasie postanowiła wystartować w zawodach Salnikov Cup (konflikt z mitingiem w St. Petersburgu spowodował również, że w składzie nie ma żadnego reprezentanta Rosji). Nie zobaczymy również żadnej z trójki znakomitych europejskich żabkarek: Ruty Meilutyte, Rikke Moeller Pedersen i Yulii Efimovej. Odrobinę dziwić może zwłaszcza decyzja Litwinki, która przecież na co dzień trenuje w Wielkiej Brytanii. Czy te absencje wpłyną na ostateczny wynik rywalizacji? Przekonamy się już 20 i 21 grudnia tego roku!

Team Europa:
Mężczyźni (19):
*Konrad Czerniak (Polska)
*Radosław Kawęcki (Polska)
*James Guy (Wielka Brytania)
*Michael Jamieson (Wielka Brytania)
*Craig McNally (Wielka Brytania)
*Roberto Pavoni (Wielka Brytania)
*Robbie Renwick (Wielka Brytania)
*Chris Walker-Hebborn (Wielka Brytania)
*Andrew Willis (Wielka Brytania)
*Yannick Agnel (Francja)
*Frederick Bousquet (Francja)
*Fabien Gilot (Francja)
*Florent Manaudou (Francja)
*Jeremy Stravius (Francja)
*Yannick Lebherz (Niemcy)
*Velimir Stjepanovic (Serbia)
*Damir Dugonjic (Słowenia)
*Bence Biczo (Węgry)
*Pal Joensen (Wyspy Owcze)

Kobiety (17):
*Sophie Allen (Wielka Brytania)
*Jazmin Carlin (Wielka Brytania)
*Francesca Halsall (Wielka Brytania)
*Hannah Miley (Wielka Brytania)
*Lauren Quigley (Wielka Brytania)
*Simona Baumrtova (Czechy)
*Lotte Friis (Dania)
*Jeanette Ottesen (Dania)
*Charlotte Bonnet (Francja)
*Camille Muffat (Francja)
*Mireia Belmonte Garcia (Hiszpania)
*Melanie Costa (Hiszpania)
*Femke Heemskerk (Holandia)
*Ranomi Kromowidjojo (Holandia)
*Fiona Doyle (Irlandia)
*Michelle Coleman (Szwecja)
*Daryna Zevina (Ukraina)