Świat

Glasgow 2018: Tchórz wraca do gry! Znamy skład sztafety

Szymon Gagatek 2018-08-06 17:20

Alicja Tchórz, po wycofaniu się z rywalizacji na dystansie 100 m stylem grzbietowym, wraca do startów na mistrzostwach Europy! Nasza reprezentantka popłynie na pierwszej zmianie sztafety mieszanej 4x100 m stylem zmiennym, która wystartuje w ostatnim finale czwartego dnia zawodów w Tollcross International Swimming Centre.

Tchórz miała rano zaprezentować się w eliminacjach 100 m stylem grzbietowym, jednak niespodziewanie nie pojawiła się na starcie. Okazało się, że podczas rozgrzewki odnowił się jej dawny uraz. Ból mięśni międzyżebrowych uniemożliwił kaliszance podjęcie walki na dystansie, na którym wydawała się być kandydatką przynajmniej do miejsca w półfinale. Na szczęście podopieczna Grzegorza Widanki szybko doszła do siebie. Okazuje się, że na platformie startowej zobaczymy ją już dziś po południu!

Trenerzy naszej kadry podjęli decyzję, że nasza grzbiecistka zastąpi Kacpra Stokowskiego na pierwszej zmianie sztafety mieszanej 4x100 m stylem zmiennym. To spowodowało oczywiście konieczność dokonania jeszcze jednej zmiany. W miejsce Anny Dowgiert na odcinku stylem motylkowym zaprezentuje się Michał Chudy. W stylu klasycznym, tak jak rano, zobaczymy Marcina Stolarskiego, a na finiszowych metrach w stylu dowolnym powalczy Katarzyna Wasick. 

Nasza sztafeta uzyskała rano czas 3:49.51 i zajęła 6. miejsce w stawce 18 zespołów. Finałowy wyścig zaplanowano na 19:22 polskiego czasu. We wcześniejszych wyścigach półfinałowych zaprezentują się jeszcze Jan Świtkowski, Kacper Majchrzak i Konrad Czerniak.

Składy sztafet w finale 4x100 m stylem zmiennym mix:

Holandia (Kira Toussaint, Arno Kamminga, Joeri Verlinden, Ranomi Kromowidjojo)
Niemcy (Jenny Mensing, Fabian Schwingenschloegl, Marius Kusch, Annika Bruhn)
Rosja (Kliment Kolesnikow, Julija Jefimowa, Swietłana Czimrowa, Władimir Morozow)
Wielka Brytania (Georgia Davies, Adam Peaty, James Guy, Freya Anderson)
Włochy (Margherita Panziera, Fabio Scozzoli, Elena di Liddo, Alessandro Miressi)
Polska (Alicja Tchórz, Marcin Stolarski, Michał Chudy, Katarzyna Wasick)
Szwecja (Gustav Hoekfelt, Johannes Skagius, Louise Hansson, Ida Lindborg)
Szwajcaria (Frederic Bollin, Yannick Kaeser, Svenja Stoffel, Maria Ugolkova)