Mistrzostwa świata niepełnosprawnych – Tylko Makowski w finale

Marcin Ryszka 2015-07-16 18:09

W porannej sesji eliminacyjnej awans do decydującej rozgrywki o medale wywalczył wczorajszy brązowy medalista na dystansie 50m stylem dowolnym, Wojciech Makowski. Sprawdźcie jak radzili sobie nasi pływacy czwartego dnia eliminacji.

Wojciech Makowski rozpoczął starty Polaków na pływalni w Glasgow i pewnie awansował do popołudniowego finału na 200m stylem zmiennym (grupa S11). Liczymy na kolejny rekord życiowy niewidomego pływaka, trenującego na co dzień na pływalni AWF Warszawa.

Niewiele zabrakło Paulinie Woźniak na 50m stylem dowolnym (grupa S9), jednak należy podkreślić fakt, że Polka ustanowiła nowy rekord życiowy. Jej rezultat pozwolił jej uplasować się na 14. pozycji.

Szesnaste miejsce wśród panów na 100m stylem dowolnym (grupa S4) zajął Krzysztof Stefanowski. Na 50m stylem dowolnym (grupa S3) wystartowało dwóch Polaków. Znakomity rezultat uzyskał Jacek Czech (S2), który jednak w grupie S3 zajął 10. miejsce. Patrząc na jego wynik, można być pewnym, że ostatniego dnia nasz reprezentant będzie liczył się w walce o medale w starcie swojej grupy niepełnosprawności. Na 14. pozycji uplasował się drugi z Polaków, Kamil Otowski.