Plebiscyt

Bohaterowie 2013 - Wyścig roku

Szymon Gagatek 2014-01-15 18:22

Niektóre chwile z naszego życia zostają z nami do końca. Wiele z nich wydarzyło się w 2013 roku. Nasi reprezentanci na największych imprezach międzynarodowych w wielu przypadkach potrafili wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i znaleźć miejsce na podium. Dziś czas rozpocząć głosowanie na wyścig, który podczas ostatnich 365 dni dostarczył najwięcej pozytywnych wspomnień i wzruszeń!

Głosowanie w tej kategorii (ankieta na końcu tekstu) potrwa przez najbliższe cztery dni, do 19 stycznia włącznie. Z kolei już za dwa dni "przeniesiemy się" do Stanów Zjednoczonych, by rozpocząć konkurs w kategorii "Najlepszy Polak w USA". A teraz... Zapraszam do głosowania!

Oto pojedynki nominowane w kategorii „Wyścig roku”:

Złoty medal sztafety 4x100 m stylem dowolnym na Mistrzostwach Europy Juniorów w Poznaniu

10 lipca: Polska sztafeta, w składzie Jan Hołub, Rafał Bugdol, Maciej Falaciński, Sebastian Szczepański, wspaniale rozpoczęła dla nas zawody w stolicy województwa wielkopolskiego, zdobywając w wielkim stylu złoty medal. Nasi reprezentanci wyprzedzili na finiszu dwie europejskie potęgi: Rosjan i Niemców.

PRZECZYTAJ RELACJĘ

ZOBACZ WYŚCIG

Srebrny medal Pawła Korzeniowskiego na dystansie 200 m stylem motylkowym podczas MŚ w Barcelonie

31 lipca: Pierwsze miejsce na podium dla naszej kadry podczas Mistrzostw Świata w stolicy Katalonii. Paweł Korzeniowski zajął drugie miejsce i po czterech latach ponownie mógł się cieszyć z medalu czempionatu globu.

PRZECZYTAJ RELACJĘ

ZOBACZ WYŚCIG

Srebrny medal Radosława Kawęckiego na dystansie 200 m stylem grzbietowym podczas MŚ w Barcelonie

2 sierpnia: Kawęcki stoczył piękny pojedynek z Ryanem Lochte'em. Amerykanin ostatecznie okazał się lepszy, ale nasz reprezentant wywalczył srebro, a przy okazji poprawił rekord Europy!

PRZECZYTAJ RELACJĘ

ZOBACZ WYŚCIG

Brązowy medal Konrada Czerniaka na dystansie 100 m stylem motylkowym podczas MŚ w Barcelonie

3 sierpnia: Na podium Mistrzostw Świata po raz drugi z rzędu znalazł się również Czerniak. Polak popłynął bardzo szybko i przegrał walkę o złoto tylko z Chadem le Clos i Laszlo Csehem.

PRZECZYTAJ RELACJĘ

ZOBACZ WYŚCIG

Złoty medal Radosława Kawęckiego na dystansie 200 m stylem grzbietowym podczas ME w Herning

12 grudnia: W grudniu Kawęcki potwierdził swoją całkowitą dominację w tej konkurencji na Starym Kontynencie. W finałowym wyścigu nikt nie był w stanie mu zagrozić, a my mogliśmy kilka chwil później wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego.

PRZECZYTAJ RELACJĘ

ZOBACZ WYŚCIG