Polska

Grand Prix w Łodzi: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2020-11-07 01:16

Kontynuujemy rywalizację w zawodach Arena Grand Prix. W trakcie weekendu najlepsi pływacy w naszym kraju zawitają do Łodzi, by powalczyć o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu. Na liście startowej znalazło się wiele ciekawych postaci, między innymi Aleksandra Polańska i Kacper Stokowski, którzy triumfowali w zestawieniu punktowym dwa tygodnie temu w Oświęcimiu.

Powrót po trzech latach

W sobotę szczególną uwagę warto zwrócić na Pawła Korzeniowskiego. Nasz znakomity pływak wraca do startów w Grand Prix po ponad trzech latach przerwy. Ostatni raz w zawodach z tego cyklu wystąpił w Oświęcimiu w 2017 roku. Wydawało się wtedy, że będzie to dla niego definitywne pożegnanie z publicznością w jego rodzinnym mieście, ale ostatecznie mistrz świata z 2005 roku postanowił wznowić karierę i powalczyć o wyjazd na igrzyska w Tokio. Po uzyskaniu dobrych wyników w Memoriale Marka Petrusewicza podejmuje kolejne wyzwanie. Tym razem zobaczymy go na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem motylkowym.

Zwycięzcy z Oświęcimia walczą dalej

Najlepszymi pływakami Arena Grand Prix w Oświęcimiu zostali Aleksandra Polańska i Kacper Stokowski. Zawodniczka reprezentująca GOS Raszyn oraz pływak G-8 Bielany Warszawa pojawią się na starcie również w Zatoce Sportu. Polańska zaprezentuje się na 100, 200, 400 i 800 m stylem dowolnym i na pewno będzie jedną z kandydatek do końcowego triumfu w klasyfikacji generalnej. Na dwóch dłuższych dystansach ponownie zmierzy się z Pauliną Piechotą, która dwa tygodnie temu była w świetnej formie i wygrała zarówno na 400, jak i na 800 metrów. Wygląda na to, że w Łodzi mogą to być jedne z ciekawszych wyścigów całych zawodów. Z kolei Stokowskiego czekają tylko trzy starty: na 50 i 100 m stylem grzebietowym, a także 50 m stylem dowolnym.

Fiedkiewicz wchodzi do gry

Wydawało się, że wyjątkowo szybką w tym sezonie Kornelię Fiedkiewicz zobaczymy na starcie już w Oświęcimiu. Ostatecznie podopieczna trenera Grzegorza Widanki nie przystąpiła jednak do rywalizacji, ułatwiając rywalkom zmagania w sprinterskich konkurencjach. Tym razem wyglada na to, że taryfy ulgowej już nie będzie. Najlepsza zawodniczka Memoriału Marka Petrusewicza znalazła się na liście startowej Grand Prix w Łodzi i powinniśmy zobaczyć ją na dystansach 50, 100 i 200 m stylem dowolnym oraz 50 i 100 m stylem motylkowym. Pozostaje tylko pytanie, czy tym razem będzie w stanie zbliżyć się do fantastycznych wyników, które notowała w połowie października we Wrocławiu (zostając między innymi autorką rekordu Polski młodzieżowców na 100 m stylem dowolnym).

Juniorzy po zgrupowaniu

Przez ostatnie dwa tygodnie 21-osobowa reprezentacja Polski juniorów była zgrupowana w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Większą część tej kadry będziemy mieli okazję zobaczyć w trakcie weekendu. Do Łodzi przyjadą Julia Maik, Alicja Wojtkowiak, Daria Zielińska, Klaudia Tarasiewicz, Krzysztof Chmielewski, Michał Chmielewski, Wiktor Ćwiek, Adrian Jaśkiewicz, Ksawery Masiuk, Krzysztof Radziszewski, Dawid Wiekiera, Jan Zubik, Wiktor Grzegorczyk i Kamil Sieradzki. Warto będzie przyglądnąć się ich dyspozycji po ciężko przepracowanym obozie, tym bardziej, że są w tej grupie osoby, które po przerwie spowodowanej pandemią prezentują się wyjątkowo dobrze.

Kolejna transmisja

Najnowsze restrykcje rządu dotyczące wydarzeń sportowych nie pozwalają otworzyć trybun Zatoki Sportu dla kibiców. Dla wszystkich, którzy będą zainteresowani startami naszych pływaków w Łodzi, mamy jednak dobrą wiadomość. Podobnie jak dwa tygodnie temu, tym razem również przeprowadzimy transmisję z całego wydarzenia. Pokażemy oczywiście wszystkie sześć bloków. Każdy będzie dostępny na żywo i z odtworzenia za pośrednictwem kanału Megatiming na YouTube'ie - dostępnego TUTAJ.