Czwarty dzień mistrzostw świata osób niesłyszących - Piąte miejsce Chotkowskiego

Szymon Gagatek 2015-08-21 23:24

Po niesamowitym trzecim dniu pływackich mistrzostw świata osób niesłyszących w San Antonio w wykonaniu polskiej reprezentacji, w kolejnej sesji finałowej wystąpił jedynie Bartosz Chotkowski oraz kobieca sztafeta 4x200 m stylem dowolnym. Chotkowski zaliczył bardzo udany start na 200 m stylem klasycznym, kończąc zmagania na piątej pozycji.

Nasz reprezentant w wyścigu finałowym pokonał cztery długości basenu w czasie 2:32.32. Wyprzedziła go tylko czwórka pływaków, a zdecydowanie najszybszym z nich okazał się niesamowity Amerykanin Marcus Titus, który poprawił rekord mistrzostw rezultatem 2:15.76. Na podium stanęli również Rosjanie: Ilya Lukyanov (2:24.13) i Martin Fomin (2:25.55).

Po południu wystąpiła też nasza żeńska sztafeta 4x200 m stylem dowolnym w składzie: Julia Chmielewska, Anna Zadworna, Sandra Michałowska i Weronika Nowicka. Polki dały się wyprzedzić pozostałym ekipom, kończąc wyścig finałowy na szóstym miejscu, z czasem 9:58.62.

W sesji porannej Polacy zaliczyli bardzo udany start w rywalizacji mężczyzn na 1500 m stylem dowolnym. Zarówno Artur Pióro, jak i Kacper Nowicki, znaleźli się w czołówce kwalifikacji i dziś w nocy powalczą o jak najwyższe lokaty w wyścigu medalowym. Nasz najbardziej utytułowany zawodnik, który w San Antonio broni tytułu sprzed czterech lat, uplasował się na drugiej pozycji (17:29.25), z kolei Nowicki był siódmy (18:49.82). Pióro mniej szczęścia miał na 200 m stylem dowolnym, kończąc zmagania na dziewiątym miejscu (2:01.80).

W kwalifikacjach 100 m stylem dowolnym odpadły Zadworna, która była dziewiętnasta (1:06.74) oraz Michałowska, która została sklasyfikowana na dwudziestej pierwszej lokacie (1:08.42). Do najlepszej ósemki nie zdołali awansować również nasi zawodnicy na dystansie 50 m stylem motylkowym. Juliusz Sawka zajął dwunaste miejsce (26.89), natomiast Konrad Powroźnik znalazł się na czternastej pozycji.