Hosszu i To zwycięzcami Pucharu Świata

admin 2012-11-22 14:04

Znamy już zwycięzców serii Pucharów Świata w roku 2012. Cały cykl zawodów FINA/ARENA WORLD CUP 2012 , które odbywały się w Dubaju, Dausze, Moskwie, Sztokholmie, Berlinie, Pekinie, Tokio i Singapurze wygrali Katinka Hosszu z Węgier oraz Kenneth To z Australii.
Hosszu zdobyła łącznie we wszystkich edycjach 186 pkt i zdecydowanie wyprzedziła w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę całego cyklu swoją koleżankę z reprezentacji – Zsuzsanne Jakabos (128 pkt) oraz reprezentantkę Niemiec – Britte Steffen (97 pkt).
Wśród panów, zwycięzca cyklu – Kwnneth To, zdobył łącznie 195 pkt, wyprzedzając drugiego w tym rankingu George’a Bovella z Trynidadu i Tobago (157 pkt). Trzecie miejsce zajął reprezentant Rosji – Stanislav Donets z 131 punktami w swoim dorobku.
W finałowych zawodach w Singapurze, najlepszą zawodniczką okazała się Zsuzsanna Jakabos, która na 200 m stylem zmiennym uzyskała rewelacyjny wynik 2:06,48 i pierwszy raz w tym sezonie wyprzedziła swoją koleżankę z reprezentacji – Katinke Hosszu- zaledwie o 0,37 s. Jakabos za swój występ na tym dystansie uzyskała aż 957 pkt FINA. Drugą zawodniczką tych zawodów była oczywiście Hosszu (949 pkt FINA) a trzecia była Britta Steffen (923 pkt FINA).

Tytuł najlepszego zawodnika singapurskiej rundy wywalczył wspomniany wcześniej To, który także uzyskał wynik na poziomie 957 pkt, tyle że na dystansie 100 metrów stylem zmiennym (czas 0:51,50 s). Drugie miejsce zajął Rosjanin Donets (947 pkt FINA), tuż za nim uplasował się Bovell (946 pkt).
Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się dopiero w drugiej połowie 2013 roku.