Mistrzostwa świata niepełnosprawnych – Jabłońska i Makowski w finałach

Marcin Ryszka 2015-07-17 15:33

Za nami piąta sesja kwalifikacyjna mistrzostw świata w pływaniu osób niepełnosprawnych, w której wystąpiło czworo naszych reprezentantów. Dwoje z nich wywalczyło awans do popołudniowych finałów. Wiele radości dostarczyła nam Oliwia Jabłońska na 100m stylem motylkowym (grupa S10), która już za kilka godzin będzie walczyć o medal dla naszego kraju.

Jabłońska, jak przystało na rekordzistkę Europy, wygrała swój bieg eliminacyjny, uzyskując czas 1:09.87. Pozwoliło jej to zająć trzecie miejsce, ponieważ w drugim wyścigu lepsze rezultaty uzyskały dwie zawodniczki (na czele z fenomenalną rekordzistką świata Sophie Pascoe, która już rano popłynęła 1:05.58). Z wielkimi nadziejami czekamy na popołudniowy finał.

Po południu zobaczymy również Wojciecha Makowskiego, który na 50m stylem dowolnym (grupa S11) uplasował się na ósmej pozycji. Awansu nie udało się wywalczyć Paulinie Woźniak i Patrykowi Biskupowi w konkurencji 100m stylem motylkowym (grupa S9). Zajęli oni odpowiednio 11. i 19. pozycję.

Start popołudniowych finałów o 19:06 polskiego czasu.