Świat

Udany początek sezonu dla Czerniaka!

Szymon Gagatek 2013-02-26 00:59

Konrad Czerniak bardzo udanie rozpoczął sezon na 50-metrowym basenie. Polak wygrał cztery konkurencje podczas Mistrzostw Madrytu, ósmej edycji Pucharu Wiosny w stolicy Hiszpanii, co dało mu ostateczny triumf w całych zawodach. Z łączną liczbą 3361 punktów, o 220 oczek wyprzedził Aitora Rodriguez. Wśród pań najlepsza okazała się Mercedes Peris Minguet.

Nasz zawodnik wystartował w czterech konkurencjach indywidualnych: 50 i 100 m stylem dowolnym, a także 50 i 100 m stylem motylkowym. W kwalifikacjach dawał jeszcze swoim rywalom nadzieję na nawiązanie walki, ale w finałach był już najszybszy. Na sprinterskim dystansie kraulem wygrał, osiągając rezultat 22.99 s. Ciekawie było w wyścigu na dwukrotnie dłuższym dystansie, gdzie Czerniak wyprzedził Aitora Rodrigueza o zaledwie dziewięć setnych, pokonując dwie długości basenu w czasie 50.78 s.

Podopieczny Bartosza Kizierowskiego całkowicie zdominował natomiast rywalizację w stylu motylkowym. W finale na dystansie 50 metrów nad drugim zawodnikiem uzyskał równo sekundę przewagi (wynik Polaka - 24.44 s). Na 100-metrowym odcinku różnica pomiędzy Czerniakiem a resztą stawki była jeszcze większa. Ósmy zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie w tej konkurencji triumfował, z czasem 54.03 s.