Polska

Ostrowiec 2014: Sprinterska sensacja! Wypych lepszy od Czerniaka!

Szymon Gagatek 2014-12-19 09:24

Niespodziewanym rozstrzygnięciem zakończyła się rywalizacja sprinterów w stylu dowolnym podczas pierwszego dnia mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Złoty medal wywalczył zawodnik AZS UŁ PŁ Łódź, Filip Wypych, który tym samym obronił tytuł wywalczony przed rokiem. Tym razem w walce o pierwsze miejsce pokonał jednak samego Konrada Czerniaka!

Dobrą dyspozycję Wypych zaprezentował już w półfinałach, wygrywając je z czasem 21.71 s. O pięć setnych sekundy wolniejsi byli Czerniak i zawodnik Kornera Zielona Góra, Sebastian Szczepański. W finale łodzianin jeszcze się poprawił, uzyskując wynik 21.42 s i o jedną setną wyprzedzając Czerniaka! Taki rezultat daje mu w tym momencie drugie miejsce na liście wszechczasów w polskim pływaniu. Wypych przeskoczył dziś w tym zestawieniu Bartosza Kizierowskiego, którego czas (21.43 s) przez dziewięć lat (2000-2009) był rekordem Polski.

Dla Czerniaka była to pierwsza porażka w tej konkurencji w ojczyźnie od... czerwca 2008 roku, kiedy to zajął piąte miejsce w rywalizacji podczas Grand Prix w... Ostrowcu Świętokrzyskim. Brązowy medal wywalczył dziś Sebastian Szczepański, który po równie zaciętej walce okazał się minimalnie szybszy od Pawła Korzeniowskiego (21.89 s - 21.90 s). Poniżej granicy dwudziestu dwóch sekundy popłynęli w finale również Maksymilian Zgierski (21.94 s) i Kacper Majchrzak (21.98 s).

Podium 50 m stylem dowolnym mężczyzn:
1. Filip Wypych (AZS UŁ PŁ Łódź)   21.42 s
2. Konrad Czerniak (AZS AWF Katowice)   21.43 s
3. Sebastian Szczepański (Korner Zielona Góra)   21.89 s

Filmik z wyścigu finałowego 50 m stylem dowolnym mężczyzn na swoim profilu udostępnił wieczorem złoty medalista: