Swim Open: Brązowy styl grzbietowy

Szymon Gagatek 2018-04-06 21:36

Kolejne dwa medale wywalczyli polscy pływacy podczas drugiego dnia zawodów Malmsten Swim Open w Sztokholmie! Tym razem na najniższym stopniu podium stawali nasi grzbieciści. Brąz na dystansie 100 metrów zapewniła sobie Alicja Tchórz, a w rywalizacji sprinterów trzeci był Kacper Stokowski.

Dla Tchórz to już drugi krążek zdobyty w stolicy Szwecji. Po brązie zdobytym w zmaganiach na 50 m stylem grzbietowym, w piątek miejsce na podium dał jej wynik 1:01.96. Polka wygrała zaciętą walkę o brąz z 18-letnią Poliną Jegorową z Rosji o osiem setnych sekundy i dała się wyprzedzić tylko świetnie dysponowanej Mimosie Jallow z Finlandii (1:00.74) oraz kolejnej Rosjance Darii Ustinowej (1:01.03). W kolejnych dniach zawodniczka Juvenii Wrocław spróbuje swoich sił jeszcze na dystansie 200 metrów - stylem grzbietowym i zmiennym. Warto wspomnieć, że w finale B wystąpiła jeszcze Julia Koluch, która dopłynęła do mety na 2. pozycji (1:03.52).

W sesji finałowej na medal spisał się jeszcze Kacper Stokowski. Zawonik G-8 Bielany Warszawa pokonał dystans 50 m stylem grzbietowym w 25.57 i zajął 3. miejsce. Zaledwie jedną setną sekundy za nim na mecie pojawił się Tomasz Polewka, a 3. w finale B był Radosław Kawęcki (26.61). Złoto zawisło na szyi Grigorija Tarasewicza z Rosji, który uzyskał czas 25.28.

Dwóch biało-czerwonych zaprezentowało się w finale A na 100 m stylem motylkowym. Konrad Czerniak tym razem nie zdołał wskoczyć na podium, kończąc rywalizację w swojej koronnej konkurencji na 5. miejscu z rezultatem 52.86. Niewiele wolniej popłynął Michał Chudy (53.06), finiszując na 7. lokacie. Ósma na 50 m stylem klasycznym była za to Dominika Sztandera (32.09), a wśród żabkarek w finale C wystąpiła jeszcze Weronika Hallmann, która uplasowała się ostatecznie na 18. miejscu z wynikiem 32.65.

Z kolei 6. pozycje zajmowali Wojciech Wojdak na 1500 m stylem dowolnym (15:31.82) i Anna Dowgiert na 100 m stylem motylkowym (1:00.77). Do tego Katarzyna Kołodziej wygrała finał C w zmaganiach delfinistek (1:02.33). W obu tych konkurencjach świetne wyniki notowali zwycięzcy. Rekord Niemiec na najdłuższym kraulowym dystansie ustanowił Florian Wellbrock (14:40.69), a Sarah Sjoestroem w swoim stylu zostawiła rywalki daleko za plecami, uzyskując czas 56.35 i obejmując prowadzenie na światowych listach.

W sesji finałowej Polaków oglądaliśmy jeszcze na 200 m stylem dowolnym i 100 m stylem klasycznym. Drugi w finale B wśród kraulistów był Kacper Majchrzak (1:49.29), wyprzedzając między innymi Filipa Zaborowskiego (1:51.06). W finale C popłynęli Bartosz Piszczorowicz (20.; 1:52.05) i Jakub Kraska (22.; 1:52.28) Z kolei wśró żabkarzy na 11. miejscu uplasował się Marcin Stolarski (1:02.27), a 24. był Bartłomiej Roguski (1:03.76).