Polska

XI Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania – Zapowiedź

Szymon Gagatek 2020-09-23 21:21

Wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych rozwiązań. Już XI edycja Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania będzie inna niż wszystkie dotychczasowe. Odbędzie się w nowym miejscu i nie tylko w formie stacjonarnej. Część uczestników będzie mogła wziąć udział w tym wydarzeniu za pośrednictwem transmisji. Początek czterech dni wykładów już w czwartkowy poranek.

Organizatorzy: Polski Związek Pływacki, Małopolski Okręgowy Związek Pływacki oraz współorganizator AKNET-PRess z Katarzyną Urbańczyk-Kogut na czele, w czasie pandemii postarali się zorganizować konferencję tak, by mogło w niej wziąć udział jak najwięcej osób. Postanowiono zmienić lokalizację, na znajdujący się w pobliżu Akademii Górniczo-Hutniczej hotel Novotel Kraków City West i przygotowano możliwość uczestniczenia w wydarzeniu poprzez transmisję internetową. 

Ważną częścią trwającej od czwartku do niedzieli konferencji będą oczywiście zagadnienia związane stricte z treningiem pływackim. Nie zabraknie prezentacji ćwiczeń na pływalni, które omówią Klaudia Palak, Łukasz Wądrzyk, Piotr Woźnicki i Sławomir Kuczko. Pojawią się też tematy z zakresu psychologii, suplementacji czy zarządzania. Nowością będzie dyskusja panelowa z udziałem prelegentów i gości specjalnych, na której będą oni odpowiadać na pytania z sali, ale również te, które spłyną do organizatorów drogą mailową i telefoniczną. Zwieńczy ona każdy z czterech dni wykładów.

Gościem specjalnym konferencji będzie Andriej Woroncow - jeden z najbardziej cenionych trenerów pływania na świecie, mający w swoim CV współpracę między innymi z pływakami z Rosji czy Wielkiej Brytanii. Był też trenerem kadry narodowej Szwecji, gdy złoty medal igrzysk w Rio zdobywała Sarah Sjoestroem. Jego podopieczni stawali na podium olimpijskim w sumie siedem razy. W Krakowie Woroncow zaprezentuje pięć tematów:

  1. Strefy Treningowe, obciążenia treningowe i inne kategorie treningu
  2. Periodyzacja wieloletniego planu treningowego u młodych pływaków [MYT/LTAD]
  3. Periodyzacja i planowanie sezonu treningowego
  4. LTAD/MYT – organizacja, struktura i treści w wieloletnim przygotowaniu pływaków na przykładzie UK vs Rosja
  5. Trening w okresie bezpośredniego przygotowania przed zawodami pływaków wysokiej klasy na przykładzie Sarah SJÖSTRÖM i NEC w kierunku XXXI Igrzysk Olimpijskich w Rio (2016) – zdrowy rozsądek + nauka + sztuka
Więcej informacji o prelegentach, programie i poruszanych tematach znajduje się na oficjalnej stronie konferencji, dostępnej pod adresem: http://mozp.pl/konferencja/.