Drugi dzień mistrzostw świata głuchych – Dwa rekordy Polski

Marcin Ryszka 2015-08-19 23:35

Podczas drugiego dnia mistrzostw świata głuchych, które odbywają się w San Antonio, Polacy nie powiększyli swojego dorobku medalowego. Padło za to kilka znakomitych rezultatów.

Najbliżej medalu był Konrad Powroźnik. Reprezentant naszego kraju na dystansie 400m stylem zmiennym uplasował się na czwartej pozycji z czasem 4:39.52. Jest to nowy rekord Polski. Wygrał Vitalii Obotin z Rosji z czasem 4:31.09. Wyprzedził on Ryutaro Ibarę z Japonii (4:36.09), a na najniższym stopniu podium stanął Brytyjczyk Jack McComish (4:38.05).

W popołudniowej sesji finałowej wystąpił również drugi z Polaków, Bartosz Chotkowski. Na dystansie 100m stylem klasycznym ukończył wyścig na szóstym miejscu z czasem (1:10.51) i podobnie jak jego kolega z reprezentacji również poprawił rekord naszego kraju. Złoty medal zdobył Amerykanin Marcus Titus (1:00.59), który wyprzedził dwóch Rosjan: Martina Fomina (1:04.83) i Ilyę Lukyanova (1:05.40).

Podobnie jak pierwszego dnia, Biało-czerwoni startowali też w wyścigu sztafetowym. Tym razem była to konkurencja mix 4x100m stylem dowolnym. Polacy w składzie Zadworna, Chmielewska, Sawka, Pióro ukończyli zmagania na piątym miejscu. Bezkonkurencyjni byli Rosjanie (3:43.01). Srebrne medale zawisły na szyjach Ukraińców (3:55.76), a trzecią pozycję zajęli Brytyjczycy (3:57.01).