Obiecujący początek Mistrzostw II Dywizji NCAA

Szymon Gagatek 2013-03-06 23:39

Ośmiu Polaków wzięło udział w pierwszym dniu kwalifikacji Mistrzostw II Dywizji NCAA, które rozpoczęły się w Birmingham, w stanie Alabama. Najlepiej spisał się Piotr Jachowicz, który z drugim czasem awansował do finału wyścigu na 200 jardów stylem zmiennym.

Jachowicz jest na tym dystansie rekordzistą II Dywizji NCAA (1:45.92) i faworytem do zdobycia tytułu. Rano pływak Uniwersytetu Wayne State uzyskał czas 1:47.09 i o jedną setną przegrał z Evandro Silvą z Uniwersytetu Incarnate Word. Oprócz Jachowicza na tym dystansie wystartowała też trójka innych Polaków. Wszyscy zakwalifikowali się do finału B. Daniel Świetlicki był dziewiąty, o dwie setne sekundy przegrywając miejsce w pierwszej ósemce (1:48.46), dwunastą pozycję zajął Paweł Trenda (1:48.87), a tuż za nim uplasował się Kacper Pełczyński (1:48.91).

Do finału A rywalizacji pań w tej samej konkurencji dostała się natomiast Agnieszka Ostrowska. Polka uzyskała szósty czas kwalifikacji (2:04.57). W nocy polskiego czasu powalczy o jak najwyższą lokatę również w sztafecie 4x50 jardów stylem zmiennym. Rano uczelnia Drury, z nią na zmianie żabką, była szósta.

Indywidualnie na dystansie 1000 jardów stylem dowolnym wystąpił Dawid Rybiński. Niegdyś zawodnik Śląska Wrocław, dziś reprezentujący uczelnię z Indianapolis ma na razie siódmy czas rywalizacji (9:23.93).

W finale A rywalizacji sztafet 4x50 jardów stylem zmiennym mężczyzn wystąpi trójka Polaków. Uniwersytet Drury, z Kacprem Pełczyńskim w składzie, był w kwalifikacjach piąty, a ekipa uczelni z Bridgeport ukończyła rywalizację na ósmej pozycji. W jej składzie wystartowali Artur Pietrzak i Krzysztof Wilk. W finale B popłynie Uniwersytet Drury, z Piotrem Jachowiczem na zmianie w stylu klasycznym.