Świat

Baku 2015: Co nas czeka w czwartek?

Szymon Gagatek 2015-06-24 21:18

Trzeci dzień kwalifikacji na Igrzyskach Europejskich to kolejna szansa na dobre występy zawodników, którzy we wtorek i środę pozytywnie zaskakiwali. W Baku Aquatics Centre zaprezentują się ponownie dzisiejsi finaliści: Jakub Skierka i Jacek Arentewicz. Oprócz nich do wody wskoczą cztery dziewczęta, a o finał powalczy męska sztafeta 4x200 m stylem dowolnym.

Na występ Jakuba Skierki w jego koronnej konkurencji, 200 m stylem grzbietowym, po tym co zaprezentował na o połowę krótszym dystansie, można czekać ze sporymi nadziejami. Prawdziwe emocje zaczną się dla nas jednak raczej dopiero po południu, w porannej sesji zawodnik klubu Trops Kartuzy nie powinien mieć bowiem większych problemów z zapewnieniem sobie miejsca w szesnastce. W stawce zgłoszonych pływaków ma ósmy rezultat (2:02.25), a do rywalizacji będzie mógł przystąpić już z głową spokojną o kwalifikację na mistrzostwa świata juniorów, którą wywalczył we wtorkowym półfinale na 100 metrów. Przekonamy się zatem, czy w trakcie dwudniowych zmagań będzie w stanie choć trochę zbliżyć się do kolejnego rekordu Polski 17-latków. W tej konkurencji należy on do Radosława Kawęckiego i wynosi 2:00.72.

Natomiast Arentewicza czeka start na 50 m stylem klasycznym. Reprezentant klubu Shark Rudna zdecydowanie lepiej spisuje się na dłuższych dystansach żabką i wydaje się, że już sam ewentualny awans do półfinałów tej konkurencji będzie miłą niespodzianką i potwierdzeniem jego dobrej dyspozycji. Potwierdza to lista startowa sprinterskiej rywalizacji, na której lepsze rezultaty ma aż dwudziestu jeden pływaków.

W konkurencjach indywidualnych zobaczymy jutro również cztery dziewczęta. Na 50 m stylem grzbietowym popłyną Gabriela Bernat i Julia Gus, natomiast na 200 m stylem dowolnym zaprezentują się Julia Klonowska i Magdalena Roman, która od samego początku zmagań w Baku prezentuje naprawdę dobrą dyspozycję. Na o połowę krótszym dystansie była najlepsza spośród naszych reprezentantek (ex aequo z Adrianną Niewiadomską), świetne wyniki notowała również w wyścigach sztafetowych. Polacy pojawią się również wśród czternastu drużyn chłopców zgłoszonych do startu w kwalifikacjach sztafet 4x200 m stylem dowolnym.

Starty Polaków w kwalifikacjach, III dzień:

6:30 – 50 m stylem grzbietowym (K)
   (Gabriela Bernat, Julia Gus)
6:42 – 50 m stylem klasycznym (M)
   (Jacek Arentewicz)
6:52 – 200 m stylem dowolnym (K)
   (Julia Klonowska, Magdalena Roman)
7:16 – 200 m stylem grzbietowym (M)
   (Jakub Skierka)
7:48 – 4×200 m stylem dowolnym (M)
   (Polska)
8:08 - 1500 m stylem dowolnym (K) - wolniejsza seria
   (Julia Adamczyk)

Podobnie jak do tej pory, w czwartek także całość pływackich zmagań w Baku Aquatics Centre, zarówno w kwalifikacjach, jak i w sesji finałowej, będzie dostępna na antenie Polsatu Sport. Transmisje ze wszystkich sesji kwalifikacyjnych i finałowych można śledzić również za pośrednictwem oficjalnego kanału Igrzysk Europejskich na YouTube'ie, który jest dostępny POD TYM LINKIEM.