Plebiscyt

Bohaterowie 2013 - Impreza roku

Szymon Gagatek 2014-01-25 22:24

Polskie pływanie to nie tylko zawody organizowane co roku bezpośrednio przez krajowy związek. To także wysiłek wielu ludzi, którzy chcą uatrakcyjnić naszą piękną dyscyplinę. W 2013 roku byliśmy świadkami wielu imprez powoli wchodzących na stałe do pływackiego kalendarza. Która z nich zrobiła na Was największe wrażenie? Na nas poniżej nominowane!

Głosowanie w tej kategorii (ankieta na końcu tekstu) zakończy się 29 stycznia. Natomiast już za dwa dni ogłosimy kolejnych nominowanych. Tym razem czeka Was wybór „Ujęcia roku”!

Oto nominowani w kategorii „Impreza roku”:

BCT Marathon Gdynia

Jedna z najlepiej rozwijających się imprez pływackich w Polsce. W 2013 roku odbyła się dopiero trzecia edycja zmagań, a już okazują się być znakomitym sposobem na promowanie w naszym kraju zmagań na otwartym akwenie. Efektowna pula nagród i równie imponująca obsada wyścigu Gdynia-Hel, a także doskonała organizacja sprawiają, że zawody zostały docenione nie tylko w naszym kraju. Do Polski po raz kolejny przyjechali najlepsi zawodnicy na świecie, w tym chociażby Mistrzyni USA (10 km) i szósta zawodniczka Mistrzostw Świata w Barcelonie (25 km), Christine Jennings. Pod koniec roku BCT Marathon otrzymał również nominację do nagrody World Open Water Swimming Performance of the Year.

Memoriał Marka Petrusewicza

Absolutnie kultowe zawody, na których wspominamy pierwszego polskiego rekordzistę świata, odbyły się już po raz dwudziesty czwarty. We Wrocławiu pojawiło się w 2013 roku ponad trzystu zawodników, a rywalizacja w najważniejszej konkurencji, 100 m stylem klasycznym, po raz kolejny dostarczyła sporo emocji. Co ważne, organizatorzy nie zapominają o niepełnosprawnych i mastersach, którzy również mają okazję pokazać się podczas mitingu.

Puchar Rycerza Kmity

Już po raz ósmy niemal pół tysiąca zawodników pojawiło się w Zabierzowie, by rywalizować o Puchar Rycerza Kmity. Podczas dwudniowego mitingu nie zabrakło nawet akcentu zagranicznego, jakim było pojawienie się pływaków ze Szwecji. Tradycyjnie już, uczestnicy zawodów mieli okazję spotkać się z pływacką gwiazdą. W tym roku była to brązowa medalistka mistrzostw świata i wicemistrzyni Europy, Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Na rok 2014 organizatorzy zapowiadają kolejne zmiany, mające na celu uatrakcyjnić zmagania!

Puchar Silesia

Unikalny format, mocna i liczna obsada (niemal pół tysiąca zawodników), zacięta rywalizacja na pływalni AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Czego chcieć więcej?! Pływacka Bitwa o Puchar Silesia został w ubiegłym roku zorganizowany po raz trzeci i organizatorzy udowodnili, że może na stałe zagościć w kalendarzu najważniejszych zawodów pływackich w naszym kraju. Kolejna edycja już za kilkanaście dni, dokładnie 8 lutego!

"Szukamy Młodych Talentów" – Herby

„Najmłodszy” z nominowanych. Pływackie zawody dla najmłodszych odbyły się w gminie Herby dopiero po raz drugi, ale zainteresowanie nimi przerosło nawet możliwości organizatorów, którzy musieli ograniczyć liczbę uczestników. Pół tysiąca dzieci (!) w wieku 8-13 lat rywalizowało ze sobą o cenne nagrody i efektownie przygotowane medale na pięknej pływalni w Herbach. Organizatorzy zadbali nawet o elektroniczny pomiar czasu i profesjonalną oprawę muzyczną, a atmosfera na trybunach była rewelacyjna. W tym roku chętnych będzie pewnie jeszcze więcej!

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Warszawy

Zawody na Warszawiance cieszą się wieloletnią tradycją. Co więcej, po raz kolejny na pływalnię przy ulicy Merliniego zawitało naprawdę wielu zawodniku. Łącznie na liście startowej znalazło się aż pięćset osiemdziesiąt siedem nazwisk!