Mistrzostwa świata niepełnosprawnych – Polacy lubią brąz!

Marcin Ryszka 2015-07-16 00:01

Trzeci dzień mistrzostw świata w pływaniu osób niepełnosprawnych ponownie dostarczył wielkich emocji. Bohaterem dzisiejszego popołudnia został Wojciech Makowski, który po doskonałej walce zajął trzecie miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym w grupie S11, zdobywając kolejny brązowy medal dla naszej reprezentacji.

Podopieczny trenera Waldemara Madeja wystartował w pierwszym finale dzisiejszej sesji popołudniowej. Niewidomy Polak ustanowił nowy rekord życiowy i dał się wyprzedzić jedynie dwóm Ukraińcom. Złoty medal zdobył Dmytro Zalevskyy  (1:08.42), a ze srebra cieszył się Viktor Smyrnov (1:09.59). Wynik naszego zawodnika to 1:11.83. Warto dodać, że rezultat złotego medalisty to również rekord mistrzostw świata.

W popołudniowym finale zaprezentowała się również Karolina Hamer (grupa SM4). Polka poprawiła swój wynik z eliminacji o ponad dwie sekundy, co pozwoliło jej uplasować się na 7. pozycji. Wygrała Miranda Herrera z Meksyku przed Marianą Lafiną z Ukrainy i Olgą Sviderską (również Ukraina).