Świat

Czerniak walczył w Monachium

Szymon Gagatek 2013-03-12 21:43

Konrad Czerniak w czasie tego weekendu wziął udział w mitingu Head Trophy w Monachium, na basenie 50-metrowym. Polak wystartował w trzech konkurencjach, w każdej z nich stanął na podium, a na dystansie 100 m stylem dowolnym pobił nawet rekord zawodów!

Na pływalni olimpijskiej w stolicy Bawarii podopieczny Bartosza Kizierowskiego zdecydował się na start w wyścigach sprinterskich kraulem i stylem motylkowym. Na dystansie 50 m stylem dowolnym uzyskał czas 22:96 s, co dało mu drugie miejsce. Polaka wyprzedził tylko Ukrainiec, Andrey Govorov (22.76 s). Pływak zza naszej wschodniej granicy okazał się lepszy od Czerniaka również na 50 m stylem motylkowym. Tam obu dzieliła różnica zaledwie trzynastu setnych sekundy, a nasz zawodnik uzyskał swój najlepszy czas w tym roku - 24.18 s.

Na dystansie 100 m stylem dowolnym Czerniak nie miał już sobie równych i całkowicie zdominował rywalizację. Wygrał, z rezultatem 50.32 s (na mitingu w Marsylii był siedem setnych sekundy szybszy), o ponad dwie sekundy wyprzedzając Jonasa Lunemanna z Niemiec i Ondreja Cermaka z Czech i przy okazji bijąc rekord mitingu w tej konkurencji! Był to również drugi najbardziej wartościowy wynik zawodów według punktacji FINA.