Drugi medal Jacka Czecha na mistrzostwach Europy

Szymon Gagatek 2021-05-19 22:38

Po znakomitym wtorku, czwarty dzień mistrzostw Europy w pływaniu osób niepełnosprawnych przyniósł biało-czerwonym kolejny medal. Tym razem brązowy. To za sprawą świetnego występu Jacka Czecha, który poprawił rekord Polski w rywalizacji na dystansie 200 m stylem dowolnym w grupie S2. W sesji finałowej wystartowali też Juliusz Trochimczuk, Kamil Otowski i Michał Golus.

Popołudniowy start na Maderze Czech zakończył z najlepszym wynikiem w swoim życiu (4:47.46), który jest jednocześnie nowym rekordem kraju. Szybsi od niego byli czterej pływacy, a najlepiej poradził sobie reprezentant Chile Alberto Albarza. Spośród zawodników z Europy nasz pływak był zatem 4., ale po dyskwalifikacji Władimira Danilenki z Rosji przesunął się o jedną lokatę w górę stawki. To dało mu brązowy medal.

W tym samym wyścigu zaprezentował się również Juliusz Trochimczuk. Zanotował rezultat zbliżony do tego z eliminacji (rano pokonał cały dystans w 6:28.80), natomiast po chwili okazało się, że podobnie jak Danilenko został zdyskwalifikowany przez sędziów.

Na 6. lokacie na 50 m stylem grzbietowym w grupie S3 znalazł się Kamil Otowski (1:03.32). Z kolei Michał Golus został sklasyfikowany na 7. pozycji na 100 m stylem dowolnym w grupie S8. Dwie długości basenu przepłynął w 1:02.42, wolniej o siedemdziesiąt dwie setne od swojej życiówki. W tej samej konkurencji w grupie S9 na etapie eliminacji rywalizację zakończyli Igor Hrehorowicz i Zuzanna Boruszewska. Hrehorowicz wśród mężczyzn uplasował się na 15. miejscu (59.71), a Boruszewska wśród kobiet była 11. (1:12.26).

Po czterech dniach zawodów nasi reprezentanci pozostają z sześcioms medalami: 4 srebrnymi i 3 brązowym. Jutro czekają ich kolejne szanse na powiększenie tego dorobku. Już w porannych eliminacjach na starcie pojawi się aż ośmioro biało-czerwonych.