Polska

MPSiM: Sawrymowicz poza finałem

Jarek Blazek 2012-12-19 12:53

Eliminacje pierwszego dnia Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców dobiegły końca. Już pierwszego dnia byliśmy świadkami małej sensacji. Mateusz Sawrymowicz (MKP Szczecin) nie zakwalifikował się do wieczornego finału w konkurencji 400 m stylem dowolnym panów.Uzyskał dopiero 11 rezultat porannych wyścigów - 3:50,92 s.

Mateuszowi zatem nie uda się obronić tytułu v-ce mistrzowskiego z przed roku, z Poznania. W finale nie zobaczymy także zwycięzcy Mistrzostw Polski z 2011 roku na tym dystansie - Michała Szuby. Powalczą natomiast o mistrzostwo Filip Bujoczek, Marcin Kaczmarski, Filip Zaborowski, Bartłomiej Lassek, Karol Zaczyński, Paweł Furtek, Radosław Bor oraz Wojciech Wojdak. Ten ostatni dodatkowo ustanowił nowy rekord Polski juniorów 16-letnich, który od dzisiaj wynosi 3:48,23 s. Jest to wynik tylko o 0,09 s. gorszy niż RP w kategorii 17 latków. Miejsca w finale zabrakło także dla Krzysztofa Pielowskiego, czołowego kraulisty Polski, także na tym dystansie. W finale na pewno emocje sięgną zenitu.

Drugim rekordem Polski w porannym bloku może się poszczyćić zawodniczka Juvenii Wrocław - Dominika Sztandera. Wychowanka klubu MKS "Dziewiątka" Dzierżoniów pokonała 50 m stylem klasycznym w czasie 0:31,90 s., co było najlepszym rezultatem porannych eliminacji oraz rekordem kraju w kategorii zawodniczek 15-to letnich.

W pozostałych wyścigach nie było spektakularnych niespodzianek. Faworytki i faworyci pewnie uzyskali kwalifikacje do wieczornych półfinałów i finałów, a te rozpoczną się punktualnie o godzinie 17:00.

ZAPRASZAMY!