5. dzień ME niepełnosprawnych – Sobczak z pierwszym finałem

Marcin Ryszka 2016-05-06 10:26

Podczas piątej sesji finałowej mistrzostw Europy niepełnosprawnych w pływaniu nie doczekaliśmy się kolejnych medali naszych reprezentantów. Mimo to, i tak działo się bardzo wiele. Biało-czerwoni zaprezentowali się w czterech wyścigach medalowych. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z piątego dnia czempionatu, który odbywa się w portugalskim Funchal.

W pierwszym finale czwartkowego popołudnia wystąpiła Karolina Hamer. Polska pływacka na dystansie 150m stylem zmiennym w grupie S4 zakończyła wyścig na bardzo dobrym, piątym miejscu, przegrywając medal zaledwie o 97 setnych sekundy. Zwyciężyła Ukrainka  Mariia Falina, przed swoją rodaczką Olgą Sviderską, a na najniższym stopniu podium stanęła Rosjanka Natalia Gavryluk.

Już po raz drugi tuż za podium na tych mistrzostwach uplasowała się Oliwia Jabłońska. Podopieczna trenera Seidla w konkurencji 200m stylem zmiennym musiała uznać wyższość Niny Ryabovej z Rosji, Bianki Pap z Węgier i Holenderki Chant Zijdervelt.

Po paniach przyszedł czas na mężczyzn. Na dystansie 50m stylem dowolnym w grupie S2 czwarte miejsce zajął Jacek Czech. Pierwsze dwie lokaty padły łupem Ukraińców: Ievgena Panibratetsa i  Serhieja Palamarchuka. Brązowy medal zawisł na szyi Dmitra Kokareva z Rosji.

Na koniec piątego dnia w konkurencji 100m stylem dowolnym w grupie S9 wystąpiła Katarzyna Sobczak. Wrocławianka w swoim pierwszym finale tej imprezy zaprezentowała się z dobrej strony i na mecie zameldowała się jako siódma. Wygrała Hiszpanka Sari Gazcon, przed swoją rodaczką Soto Marqes i Brytyjką Stephanie Millward.