Świat

Pracowity weekend Czerniaka i Korzeniowskiego

Szymon Gagatek 2013-05-16 18:52

Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski szykują się do walki o minima na Mistrzostwa Świata. Kolejnym przystankiem na ich drodze do Barcelony jest hiszpańska miejscowość Gijon, w której odbędzie się XXVII Trofeo Internacional de Natacion. Zawody zaplanowano na sobotę i niedzielę.

Na sobotę zaplanowano dwie sesje: poranną o 11:00 i wieczorną o 18:00. W niedzielę o 11:00 odbędzie się ostatni blok mitingu. Polacy wystartują indywidualnie w trzech konkurencjach. Czerniak znalazł się na liście startowej na 50 m stylem dowolnym, a także 50 i 100 m stylem motylkowym. Na każdej widnieje z najlepszym czasem zgłoszenia. W tej ostatniej konkurencji wicemistrz świata z Szanghaju powalczy o zwycięstwo bezpośrednio z Korzeniowskim, który popłynie też na dwukrotnie dłuższym dystansie i na 100 m stylem dowolnym.

W Gijon wystąpi hiszpańska czołówka pływaków. Na start zdecydowały się między innymi uczestniczki Igrzysk Olimpijskich: Duane da Rocha i Mercedes Peris Minguet, czy też Aitor Martinez Rodriguez. Nie zabraknie medalisty Igrzysk Panamerykańskich, Martina Melconiana z Urugwaju, a także licznej reprezentacji Portugalii. Relacje z zawodów oczywiście na naszym portalu!

OFICJALNA STRONA ZAWODÓW