Plebiscyt

Bohaterowie 2016 – Trener Roku

Szymon Gagatek 2017-01-21 20:00

Jednymi z najważniejszych osób mających bezpośredni wpływ na kariery zawodników są ich trenerzy. To oni pilnują, by połączenie talentu i ciężkiej pracy dało jak najlepszy efekt. Dlatego też i tym razem chcemy docenić pracę wykonywaną przez pływackich szkoleniowców. Nadszedł czas na ogłoszenie wyników głosowania naszej kapituły w kategorii "Trener Roku".

Patronat honorowy nad plebiscytem "Bohaterowie 2016 roku" objął Polski Związek Pływacki.
Partnerami plebiscytu są marka MP Michael Phelps oraz H2O Shop. 

Trener Roku: Michał Szymański - 37 pkt

Szkoleniowiec Warty Poznań od lat szlifuje największy pływacki talent w Wielkopolsce. W ostatnich miesiącach na dobre wprowadził Kacpra Majchrzaka do krajowego topu, pomógł mu uzyskać kwalifikację olimpijską i pokazać się ze świetnej strony na igrzyskach i mistrzostwach Europy. W 2016 roku Szymański odpowiadał także za grupę sprinterów w kadrze narodowej. Jego charyzma i warsztat w trakcie przygotowań do startu w Rio de Janeiro przekonały czołowych polskich pływaków: Marcina Stolarskiego i Annę Dowgiert do podjęcia decyzji o przeprowadzce do Poznania. Pod koniec roku do drużyny dołączył również Konrad Czerniak.

2. miejsce: Paweł Słomiński - 27 pkt

Trener AZS AWF Warszawa w 2016 roku kontynuował swoją współpracę z Radosławem Kawęckim, doprowadzając głogowianina do kolejnych wielkich sukcesów międzynarodowych. Najlepszy polski grzbiecista stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy na długim basenie w Londynie i po raz trzeci z rzędu sięgnął po złoto czempionatu globu na krótkim basenie na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Z kolei na krajowym podwórku nie miał sobie równych między innymi w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix.

3. miejsce: Paweł Wołkow - 24 pkt

Szkoleniowiec G-8 Bielany Warszawa odpowiada za świetne wyniki jednej z najmocniejszych juniorskich drużyn w Polsce. W trakcie ubiegłego roku odniósł ze swoimi podopiecznymi mnóstwo sukcesów na krajowych i zagranicznych pływalniach. Kacpra Stokowskiego doprowadził do poziomu rekordzisty świata i mistrza Europy juniorów. Był oddelegowany przez Polski Związek Pływacki do uczestnictwa w sztabie szkoleniowym polskiej kadry na czempionat Starego Kontynentu w Hodmezovasarhely oraz wielomecz w Sofii.

Głosy otrzymali także:
4. Waldemar Madej - 21 pkt
5. Grzegorz Widanka - 14 pkt
6. Wojciech Seidel - 6 pkt
7. Bartosz Olejarczyk - 6 pkt
8. Przemysław Ptaszyński - 4 pkt
9. Bartosz Kizierowski - 3 pkt
10. Adam Musiał - 1 pkt 

=============================================

Osoby tworzące kapitułę (skład możecie znaleźć w naszej zapowiedzi) miały do dyspozycji cztery głosy w poszczególnych kategoriach. Ich zadaniem było stworzenie własnego zestawienia w każdej z nich. Przykładowo przy wyborze „Zawodnika Roku” Zawodnik A został sklasyfikowany na 1. miejscu i otrzymał 5 punktów, Zawodnik B na 2. pozycji (3 pkt) itd. W ten sposób powstawał ranking:
1. Zawodnik A – 5 pkt
2. Zawodnik B – 3 pkt
3. Zawodnik C – 2 pkt
4. Zawodnik D – 1 pkt

Dla ułatwienia można było skorzystać z opracowanej przez nas listy propozycji, natomiast była ona otwarta, miała jedynie pomocniczy charakter i każdy dokonywał własnego, niezależnego wyboru. Głosy wszystkich osób znajdujących się w kapitule konkursu zostały przez nas zsumowane. W ten sposób wyłoniony został zwycięzca danej kategorii. W przypadku równej liczby punktów w pierwszej kolejności decydowała liczba pierwszych miejsc. Jeżeli była ona identyczna, pod uwagę brane były analogicznie drugie, ewentualnie trzecie lokaty.

=============================================

Zawodnik Dekady: Radosław Kawęcki
Zawodnik Roku: Radosław Kawęcki
Zawodniczka Roku: Alicja Tchórz
Progres Roku: Paweł Juraszek
Junior Roku: Kacper Stokowski
Juniorka Roku: Paulina Piechota
Trener Roku: Michał Szymański
Najlepszy Polak w NCAA: (22 stycznia)
Najlepszy Polak na wodach otwartych: (23 stycznia)
Najlepszy zawodnik niepełnosprawny: (24 stycznia)
Bohater Internautów: (31 stycznia)