Świat

Polacy opanowali NCAA!

Szymon Gagatek 2013-03-30 11:04

Paweł Werner i Marcin Cieślak poprowadzili sztafetę Uniwersytetu Florydy do zwycięstwa na dystansie 4x200 jardów stylem dowolnym podczas drugiego dnia Mistrzostw I Dywizji NCAA! Rewelacyjnie spisał się Cieślak, który był jednym z dwóch zawodników, który złamał na swojej zmianie granicę jedej minuty i trzydziestu trzech sekund.

Wyścig świetnie otworzył debiutujący na Mistrzostwach NCAA Werner, który czasem 1:33.62 wyprowadził drużynę Gators na drugą pozycję. Szybszy od Polaka był tylko Dimitri Colupaev z Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Na prowadzenie zawodnicy z Florydy wyszli na drugiej zmianie, dzięki Sebastienowi Rousseau. Wtedy do wody wskoczył Cieślak, uzyskując rezultat 1:32.86 (tylko Cristian Quintero z USC był tego dnia szybszy - 1:32.40). Na ostatniej zmianie Dan Wallace tylko dopełnił formalności. Uniwersytet Florydy zwyciężył z czasem 6:13.27, o ponad dwie sekundy wyprzedzając uczelnię z Michigan.

Przed ostatnim dniem rywalizacji na prowadzeniu w klasyfikacji punktowej znajdują się zawodnicyz Uniwersytetu Michigan, którzy zgromadzili łącznie 336 punktów. Szansę na tytuł wciąż ma uczelnia Marcina Tarczyńskiego - Uniwersytet Kalifornijski (301.5 pkt). Na piątym miejscu znajduje się drużyna z Florydy, z Cieślakiem i Wernerem w składzie (196.5 pkt).