Reprezentanci Polski zwyciężają w Warszawie

Szymon Gagatek 2016-06-26 01:12

Najlepsi polscy długodystansowcy nie zawiedli i pokazali się z bardzo dobrej strony na Jeziorku Czerniakowskim, gdzie odbyły się III Beko Otwarte Mistrzostwa Warszawy w pływaniu na wodach otwartych. Na olimpijskim dystansie 10 kilometrów pierwsze zwycięstwa w tegorocznym cyklu Grand Prix Polski odnieśli Krzysztof Pielowski i Joanna Zachoszcz.

Pielowski w walce o pierwsze miejsce wyprzedził triumfatora klasyfikacji generalnej Grand Prix w ubiegłym roku, Jana Urbaniaka z Warty Poznań. Lokatę na najniższym stopniu podium zajął kolejny zawodnik ze stolicy województwa wielkopolskiego Arkadiusz Osses. Z kolei wśród kobiet passę znakomitych występów podtrzymała Joanna Zachoszcz z AZS UWM Olsztyn, która okazała się lepsza od swojej klubowej koleżanki Justyny Burskiej. Na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Hanna Bakuniak.

Na 7.5 kilometra najlepiej poradził sobie inny pływak, który na co dzień trenuje w Olsztynie, Michał Macner. Za siedemnastolatkiem z Tarnowskich Gór finiszowali Bartłomiej Koziejko i Kacper Szczepański. Jedyną zawodniczką, która ukończyła zmagania na tym dystansie była Patrycja Świąder.

W ramach zawodów Grand Prix odbył się także wyścig na 5 kilometrów. Wśród mężczyzn najszybszy był Bartłomiej Kubkowski z Kormorana Olsztyn. Pięć pętli na Jeziorku Czerniakowskim pokonał w 1:01:23 i o ponad dwie minuty wyprzedził Macieja Sobczyka. Sporą przewagę nad rywalkami wypracowała sobie także Kamila Kunka. Reprezentantka AZS AGH Kraków po raz kolejny potwierdziła, że bardzo dobrze czuje się na otwartych akwenach i uzyskała czas 1:06.15. W pierwszej trójce znalazły się także Gabriela Wójtowicz i Kalina Gralewska.