Budapeszt 24/7: Pierwsze polskie starty

Szymon Gagatek 2017-07-15 11:59

W piątek w Budapeszcie rozpoczęły się mistrzostwa świata w sportach wodnych. Już pierwszego dnia zawodów na starcie pojawili się reprezentanci Polski, którzy zaprezentowali się w eliminacjach skoków do wody i pływania synchronicznego. Z kolei wieczorem gospodarze zorganizowali efektowną 2-godzinną Ceremonię Otwarcia.

Skoczkowie do wody rywalizowali o wejście do finałów skoków z trampoliny 1m. W tej nieolimpijskiej konkurencji wśród mężczyzn 21. miejsce zajął Andrzej Rzeszutek, a wśród kobiet na dokładnie tej samej pozycji sklasyfikowana została Kaja Skrzek. Największą niespodzianką była dopiero 16. lokata Ilji Kwaszy z Ukrainy. Mistrz Europy popełnił błąd w swojej drugiej próbie, co spowodowało, że zabraknie go w stawce, która w niedzielę powalczy o medale. Najlepsze wyniki odnotowali natomiast Maddison Keeney z Australii i Jianfeng Peng z Chin.

Swoje debiutanckie występy na wielkiej międzynarodowej imprezie dla seniorów zaliczyły nasze pływaczki synchroniczne: Swietłana Szczepańska i Julia Mikołajczak. W eliminacjach programu technicznego solistek Szczepańska była 26., a w duecie z Mikołajczak uplasowały się na 34. pozycji. Dominowały Rosjanki: Swietłana Kolesniczenko (solo i duet) oraz Aleksandra Packiewicz (duet).

Dzień zwięczyła Ceremonia Otwarcia zawodów, która została przygotowana przy słynnym Moście Łańcuchowym. Cała uroczystość trwała dwie godziny. W jej trakcie zaprezentowano flagi wszystkich państw uczestniczących w zawodach, nie zabrakło też części artystycznej, pokazu sztucznych ogni i występu gwiazdy wieczoru (do Budapesztu zaproszony został amerykański artysta CeeLo Green). Całą ceremonię możecie obejrzeć poniżej: