Świat

Biało-czerwoni w Gwangju - 22.07

Szymon Gagatek 2019-07-21 23:04

Czworo Polaków wystartuje w sesji porannej drugiego dnia mistrzostw świata w Gwangju. Do rywalizacji indywidualnej w Nambu University Municipal Aquatics Center ruszą jedni z najbardziej doświadczonych reprezentantów naszego kraju: Alicja Tchórz, Radosław Kawęcki oraz Kacper Majchrzak. Zobaczymy też Weronikę Hallmann, dla której będzie to pierwszy w życiu występ na imprezie tej rangi. 

Tchórz i Kawęckiego czekają starty na 100 m stylem grzbietowym. Zawodniczka Juvenii Wrocław pokaże się w wodzie jako pierwsza, płynąc w ostatniej nierozstawionej serii. Ma w niej najlepszy czas zgłoszenia i spore szanse na zwycięstwo. Jej najgroźniejszymi rywalkami powinny być doświadczona Ekaterina Avramova z Turcji oraz utalentowane Caroline Pilhatsch z Austrii i Africa Zamorano z Hiszpanii. Z kolei Kawęcki wylądował na skrajnym torze w ostatnim wyścigu z rozstawionymi pływakami. Przecierając się przed występem na dwukrotnie dłuższym dystansie, będzie mógł sprawdzić się na tle Ryana Murphy'ego, Klimenta Kolesnikowa czy Jewgienija Ryłowa.

Ciekawe wyzwanie czeka na 100 m stylem klasycznym Weronikę Hallmann. Debiutantka na mistrzostwach świata popłynie w jednej serii z mistrzynią olimpijską Lilly King z USA czy rekordzistką świata na krótkim basenie Alią Atkinson z Jamajki. Na zakończenie sesji eliminacyjnej w wykonaniu biało-czerwonych Kacper Majchrzak będzie celował w półfinał swojej koronnej konkurencji. Na 200 m stylem dowolnym stanie na słupku startowym obok takich rywali jak Brytyjczyk Duncan Scott i Amerykanin Townley Haas.

Początek sesji eliminacyjnej o 3:00 w nocy. Transmisja w TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl oraz na kanale FINA TV.

Starty Polaków - 22.07 - sesja eliminacyjna:

3:00 - 100 m stylem grzbietowym kobiet
   Alicja Tchórz (seria 4/7, tor 4)

3:20 - 100 m stylem grzbietowym mężczyzn
   Radosław Kawęcki (seria 7/7, tor 9)

3:38 - 100 m stylem klasycznym kobiet
   Weronika Hallmann (seria 5/6, tor 0)

3:57 - 200 m stylem dowolnym mężczyzn
   Kapcer Majchrzak (seria 6/7, tor 8)