Szósty dzień mistrzostw świata osób niesłyszących - Fantastyczny Powroźnik! Kolejny polski triumf w San Antonio!

Szymon Gagatek 2015-08-24 09:54

Na zakończenie czempionatu globu osób niesłyszących w San Antonio doczekaliśmy się jeszcze jednego złota! Tytuł mistrza świata na dystansie 200 m stylem motylkowym wywalczył Konrad Powroźnik. W nocy z piątku na sobotę medal wywalczyła także nasza męska sztafeta 4x100 m stylem dowolnym, która uplasowała się na drugiej pozycji.

Powroźnik awansował do finału z drugim rezultatem, ale w walce o miejsce na najwyższym stopniu podium nie miał sobie równych. Po południu uzyskał wynik 2:08.21 i o ponad dwie sekundy wyprzedził Guilhere Kabbacha z Brazylii (2:10.61). Trzecie miejsce zajął Ilia Trishkin z Rosji (2:11.22). W kwalifikacjach tej konkurencji odpadł drugi z Biało-czerwonych, Kacper Nowicki, który uplasował się na trzynastej lokacie (2:34.63).

Kolejny medal męskiej części naszej reprezentacji trafił do członków sztafety 4x100 m stylem dowolnym. W ostatniej konkurencji sześciodniowych mistrzostw świata Bartosz Chotkowski, Juliusz Sawka, Konrad Powroźnik i Artur Pióro zajęli drugie miejsce (3:39.85), przegrywając walkę o złoto jedynie z niesamowitymi Rosjanami (3:30.36). W tej samej konkurencji w sesji popołudniowej wystartowały również nasze panie: Julia Chmielewska, Anna Zadworna, Weronika Nowicka, Sandra Michałowska, które zostały sklasyfikowane na siódmej pozycji (4:30.30).

Trzy z Polek wystąpiły w nocy z piątku na sobotę również indywidualnie, ale niestety nie były w stanie przebrnąć kwalifikacji. Nowicka była trzynasta na dystansie 400 m stylem dowolnym (5:18.13), a Chmielewska i Michałowska zajęły odpowiednio trzynastą i szesnastą lokatę na 100 m stylem motylkowym (1:19.43 i 1:22.33). Z kolei Bartosz Chotkowski odpadł w sesji porannej z rywalizacji na 50 m stylem klasycznym, kończąc zmagania na dwudziestej pozycji (32.46 s).