Open de France: Zaborowski triumfuje w Chartres!

Szymon Gagatek 2017-07-01 20:03

Dobra passa Filipa Zaborowskiego trwa! Po drugim miejscu na mitingu Mare Nostrum w Canet i zdobyciu kwalifikacji na mistrzostwa świata na dystansie 400 m stylem dowolnym, tym razem reprezentant MKP Szczecin triumfował w tej konkurencji na zawodach Open de France w Chartres. Na finiszu pokonał Miguela Durana i Jacka McLoughlina.

Podopieczny Mirosława Drozda uzyskał rezultat 3:51.29 i od swoich najgroźniejszych rywali był szybszy o ponad pół sekundy. Bardzo dobrze pokonał drugą częśc dystansu, wyprzedzając zarówno Hiszpana, jak i Australijczyka. To świetny prognostyk przed mistrzostwami świata, które już za trzy tygodnie wystartują w stolicy Węgier, Budapeszcie.

Na podium w Chartres stanęli dziś jeszcze Konrad Czerniak i Kacper Majchrzak. Zawodnik AZS UMCS Lublin zakończył rywalizację na 50 m stylem motylkowym na trzeciej pozycji, z czasem 23.85. Na mecie wyprzedzili go tylko Andrij Howorow z Ukrainy (23.30) oraz Sebastian Sabo z Serbii (23.79). Poznaniak był 5. (24.38). W finale B tej konkurencji triumfował trzeci z Biało-czerwonych, Mateusz Wysoczyński (24.62). Majchrzak i Czerniak zmierzyli się ze sobą jeszcze na 100 m stylem dowolnym i tym razem górą był reprezentant Warty. Wynik 49.39 dał mu 2. miejsce, puławianin był natomiast 8. (50.17).

Tuż za pierwszą trójką zmagania na 100 m stylem grzbietowym zakończył Radosław Kawęcki. Szybsi od Polaka byli Ryosuke Irie z Japonii (53.56), Guilherme Guido z Brazylii (54.46) i Apostolos Christou z Grecji (54.65). Podopieczny Pawła Słomińskiego dwie długości basenu pokonał w 55.26. Naszych pływaków nie zabrakło w finale B. Drugi na mecie tego wyścigu był Tomasz Polewka (56.90), a piąty Jakub Skierka (57.50).

Szóste miejsce na 400 m stylem zmiennym zajął natomiast Dawid Szwedzki. Reprezentant Śląska Wrocław uzyskał czas 4:22.11 w wyścigu, w którym triumfował faworyt, Kosuke Hagino z Japonii. Z kolei dwa starty zaliczył po południu Marcin Stolarski z Warty Poznań. W finale B 50 m stylem klasycznym finiszował jako drugi (28.42), tylko za PJ Stevensem ze Słowenii, a na czterokrotnie dłuższym dystansie w finale A został sklasyfikowany na 7. pozycji (2:20.42).