Polska

KMPJ Warszawa 2019: Pierwszy tytuł dla Bielan!

Joanna Kwatera 2019-03-12 01:29

Od piątku do soboty na pływalni Centrum Rekreacyjno-Sportowego na warszawskich Bielanach odbyły się pierwsze Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu. Na starcie tych zawodów pojawiło się zaledwie siedem ekip, a gospodarze nie okazali się gościnni i dzięki zdecydowanie najlepszej formie sportowej zgarnęli zaszczytne trofeum dla najlepszej juniorskiej drużyny.

Najlepszym dowodem potwierdzających klasę pływaków klubu G-8 Bielany Warszawa powinien być fakt, że na szesnaście rozegranych konkurencji indywidualnych wśród chłopców zawodnicy ze stołecznego klubu nie wywalczyli pierwszego miejsca zaledwie w czterech z nich. Łupem reprezentantów G-8 Bielany Warszawa nie padły tylko tytuły na dystansach 400m stylem dowolnym i zmiennym oraz 100m stylem motylkowym i 200m stylem grzbietowym. Punkty dla swojej ekipy jako pierwszy z chłopców zdobył Filip Orlicz deklasując konkurentów w sprincie kraulowym, a wygraną dał mu czas 22:47, tylko dziewięć setnych sekundy słabszy niż jego rekord życiowy, uzyskany podczas Grand Prix w Łodzi. Następnie, jak się później okazało, najwyżej punktowany rezultat całych zawodów i tytuł najlepszego pływaka wśród mężczyzn (17-19lat) uzyskał Jan Karolczak, który przepłynął 200m stylem dowolnym w 1:49.17, wyprzedzając o niemal pięć sekund Amadeusza Kiełczewskiego i Michała Daszkiewicza. Ten z kolei zaprezentował się z bardzo dobrej strony na dystansie 800m kraulem i mimo, że w tamtym wyścigu również wyprzedził go Karolczak, to czas 8:12.61 (729 pkt), który dał mu drugą lokatę, okazał się najwyżej punktowanym wynikiem tej imprezy wśród juniorów 14-16letnich. Pierwsze lokaty dla G-8 Bielany Warszawa wywalczyli jeszcze Kacper Piotrowski na 100m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym, Krzysztof Radziszewski na 50m stylem grzbietowym, Jakub Mościcki na dystansie dwa razy dłuższym, Jakub Sobiecki i Maciej Rębacz w stylu klasycznym oraz Rafał Słowik na 50 i Adrian Jaśkiewicz na 200m stylem motylkowym. Do bogatego dorobku uzyskanego przez mężczyzn swoje triumfy dołożyły również pływaczki. Cztery razy na najwyższym stopniu podium stawała Zofia Woźniak, wygrywając 50 i 100m stylem dowolnym i motylkowym, a dodatkowo na pierwszej lokacie w sprincie stylem klasycznym zameldowała się Magdalena Włodarkiewicz. Ponadto łupem zawodników G-8 Bielany Warszawa padły jeszcze zwycięstwa sztafetowe na 4x100m stylem dowolnym i zmiennym mężczyzn praz mieszane.

Jednym z ciekawszych wyścigów wśród dziewcząt była batalia na dystansie 400m stylem dowolnym, gdzie od startu o zwycięstwo walczyły Kinga Paradowska, Klaudia Tarasiewicz i Weronika Cynarska. Na dwieście pięćdziesiątym metrze zaatakowała najmłodsza z nich i prowadzenia nie oddała już do mety. Wynik 4:17.76 dał Tarasiewicz tytuł najlepszej juniorki zawodów w kat. 14-16 lat. Ponad dwie sekundy za reprezentantką Polonii Warszawa na finiszu pojawiła się Paradowska, która z rezultatem 4:20.09 została najlepszą pływaczka wśród 17-19latek. Zawodniczka MUKS „Piętnastki Bydgoszcz” okazała się jeszcze najszybsza na 200 i 400m stylem zmiennym oraz 200m stylem klasycznym i 800m stylem dowolnym. Tarasiewicz natomiast wysoko punktowany rezultat uzyskała także w wyścigu na 200m stylem dowolnym, kończąc zmagania przed Darią Zielińską i Martą Klimek z wynikiem 2:03.03.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli pływacy G-8 Bielany Warszawa gromadząc na swym koncie w sumie 799 pkt. Dokładnie sześćdziesiąt punków za nimi uplasowali się zawodnicy Polonii Warszawa, a trzecią pozycję wywalczyli reprezentanci SMS Galicji Kraków (657 pkt).