Plebiscyt

Bohaterowie 2013 - Inicjatywa roku

Szymon Gagatek 2014-01-31 18:18

To już ostatnia, piętnasta kategoria naszego plebiscytu. Podsumowanie 2013 roku dobiega końca. Na finiszu chcemy wyróżnić tych, którzy w ciągu ostatnich 365 dni postanowili ożywić pływacką społeczność czymś nowym i wyjątkowym. Przed Wami cztery mocne kandydatury do tytułu „Inicjatywa roku”! Oby w przyszłym roku również było z czego wybierać.

Pamiętajcie, że głosowanie (ankieta na końcu tekstu) będzie trwać do 4 lutego, włącznie. To Wasza ostatnia szansa na wyrażenie swojego zdania w naszym plebiscycie, a zatem… Do dzieła!

Oto kandydaci do tytułu Bohatera 2013 roku w kategorii „Inicjatywa roku”:

Feelthewater.pl

W 2013 roku wrócili po dłuższej przerwie i zawieszeniu działalności portalu. Od tego czasu sporo się zmieniło. W redakcji pojawili się nowi ludzie, pełni zapału do pracy. Kolejne podejście do reaktywowania strony skończyło się zmianą nazwy na Feelthewater.pl, powiększono także zasób wiadomości z dyscyplin, w których woda odgrywa olbrzymią rolę, takich jak piłka wodna, czy też pięciobój nowoczesny. Wartością dodaną portalu są ciekawe wywiady, a rozmowę z Zuzanną Mazurek spokojnie można polecić każdemu zainteresowanemu polskim pływaniem. Skoro w Polsce brakuje stron o naszej dyscyplinie, to życzymy by ekipa Feelthewater.pl w 2014 roku zaliczyła dalszy rozwój.

Gandalf Solo (LINK)

Kiedy w lutym, podczas Grand Prix Małopolski, Mateusz Wysoczyński przekazywał mi pendrive’a z nagranym kawałkiem swojego przyjaciela, chcąc by wybrzmiał w głośnikach pływalni krakowskiej SMS, chyba sam nie spodziewał się jak wielką furorę zrobi Gandalf w pływackim środowisku. Utwór „Nie utonie” na szerszą skalę przebił się podczas Zimowych Mistrzostw Polski juniorów 17- i 18-letnich i do dziś ma już niemal dziewięć tysięcy wyświetleń na Youtube’ie! Gandalf poszedł za ciosem i wypuścił do sieci kolejne kawałki o tak bliskiej nam tematyce, jak „Popłyń z nami”, czy też „Nie utonie 2”. Teraz pozostaje tylko cierpliwie czekać na kolejne w 2014 roku!

Paul Piper’s Blog (LINK)

Już za kilkanaście dni będzie można mówić o pełnym roku istnienia w sieci wyjątkowego bloga Pawła Ruraka. Uczestnik Mistrzostw Świata w Rzymie, aktualnie trener pływania, postanowił podzielić się z całym światem swoją wiedzą i umiejętnościami, prezentując wiele cennych wskazówek, z których (bez najmniejszych kosztów) mogą korzystać wszyscy zainteresowani. Wpisy są prowadzone regularnie, średnio cztery-pięć razy w miesiącu. Nie brakuje ciekawostek o rozgrzewce, treningu siłowym czy też technice pływania. To naprawdę wspaniałe, że są na świecie ludzie, którzy nie zamykają się w swoich czterech ścianach, ale chcą również przekazywać swoją wiedzę kolejnym osobom. A wszystko dla dobra polskiego pływania!

Trening Pływacki - czyli co znosi psychika trenera i zawodnika

Unikalny fanpage na Facebooku został utworzony dokładnie 21 września 2013 roku. Liczba jego polubieni zbliża się już powoli do czterech tysięcy, a autorzy niemal regularnie starają się tam zamieszczać zabawne i osobliwe teksty dotyczące relacji trener-zawodnik. Jeżeli ktoś jeszcze ich nie zna, może łatwo poznać klikając TUTAJ.

Sami autorzy piszą o projekcie następująco:
Pomysł na fanpage ''Trening Pływacki - czyli co znosi psychika trenera i zawodnika'' przyszedł podczas kolejnego treningu pływackiego, gdzie wymiana zdań pomiędzy trenerem, a zawodnikami wymusiła przemyślenia na temat zapisywania nie tylko swoich, ale również całej rodziny pływackiej, treningowych rozmów, które od dzisiaj prezentujemy na naszej stronie.