Polska

Grand Prix w Lublinie: Kolejny obicujący występ Tchórz! Sztandera blisko rekordu kraju!

Joanna Kwatera 2019-03-23 21:35

Alicja Tchórz po raz kolejny udowodniła, że na tym etapie przygotowań znajduje się w doskonałej dyspozycji, osiągając znakomity rezultat w konkurencji 100m stylem grzbietowym podczas pierwszego dnia zmagań Grand Prix Polski w Lublinie. W porannym bloku z dobrej strony pokazała się również Dominika Sztandera, która otarła się o rekord kraju.

Reprezentantka Juvenii Wrocław miała już okazję w tym roku zachwycić kibiców dobrym rezultatem w stylu grzbietowym trzy tygodnie temu podczas mistrzostw Litwy w Olicie, a dziś wykazała się równie obiecującym występem, pokonując dwie długości pływalni niemal w identycznym czasie - 1.01.14, zaledwie trzy setne sekundy słabszym niż na początku marca na pływalni naszych wschodnich sąsiadów. Wynik ten okazał się najbardziej wartościowym rezultatem poranka.

Niewiele wolniej od rekordu Polski jedną długość pływalni stylem klasycznym pokonała Sztandera. Koleżanka klubowa Tchórz osiągnęła wynik 31.20, słabszy tylko o trzynaście setnych sekundy od jej najlepszego w historii rezultatu sprzed dwóch lat, który ustanowiła na mitingu w szwajcarskim Uster.

Ciekawą rywalizację kibice w Aqua Lublin mieli sposobność śledzić także w konkurencji 400m stylem dowolnym. Najpierw konkurentki zaskoczyła Aleksandra Knop, która już od startu wysforowała się na prowadzenie w wyścigu kobiet i potrafiła utrzymać swoją przewagę nad znaną z dobrego finiszu Pauliną Piechotą. Młodsza z reprezentantek UKS 190 Łódź osiągnęła trzeci w karierze czas na tym dystansie, notując 4:18.04. Trzecia na mecie zameldowała się Paula Żukowska. Wśród mężczyzn nie miał sobie równych Wojciech Wojdak, choć z początku próbował jego tempo utrzymać Antoni Kałużyński. Nowy nabytek AZS AWF Warszawa odskoczył jednak rywalowi w połowie dystansu o dwie sekundy, a na kolejnych długościach uzyskał kolejne dwie i na metę wpadł, uzyskując wynik 3:52.35 – najlepszy rano wśród mężczyzn. Drugi z naszej eksportowej dwójki Filip Zaborowski finiszował na czwartej pozycji, a wyprzedził go jeszcze w końcówce Jan Karolczak.

Dwa zwycięstwa w porannym bloku wywalczył Kacper Majchrzak. Poznaniak okazał się najlepszy na 100m stylem dowolnym, gdzie jako jedyny uzyskał czas poniżej pięćdziesięciu sekund (49.63), a wygraną nad Konradem Czerniakiem dał mu zdecydowanie lepszy finisz. Następnie podopieczny Michała Szymańskiego zaskoczył kibiców znakomitą postawą na 200m stylem zmiennym, uzyskując czas słabszy jedynie o sześć setnych sekundy od swojego rekordu życiowego - 2:04.96,a  na metę wpadł przed brązowym medalistą mistrzostw Polski Dawidem Szwedzkim, prezentując wyśmienity finisz stylem dowolnym.