Plebiscyt

Bohaterowie 2015 - Trener Roku

Szymon Gagatek 2016-01-17 23:59

Za sukcesami każdego sportowca niemal zawsze stoi sztab ludzi, którzy pomagają mu w dojściu na szczyt. Kluczową rolę w karierze danego zawodnika odgrywa jego trener. Dlatego też i w tym roku w naszym plebiscycie nie mogło zabraknąć kategorii, w której mamy zamiar docenić pracę wykonywaną przez pływackich szkoleniowców. Przed Wami nominowani w kategorii „Trener Roku”!

Głosowanie na „Trenera Roku” (ankieta na końcu tekstu) potrwa do 20 stycznia. Tuż po jego zakończeniu "przeniesiemy się" wirtualnie do Stanów Zjednoczonych, by rozpocząć wybór zwycięzcy w kategorii "Najlepszy Polak w USA". A teraz... Zapraszamy do głosowania!

Honorowy patronat nad plebiscytem objął Polski Związek Pływacki.

Oto kandydaci do tytułu Bohatera 2015 w kategorii „Trener Roku”:

Przemysław Ptaszyński

Po świetnych wynikach Wojciecha Wojdaka na arenie juniorskiej, w tym roku trener Unii Oświęcim wprowadził swojego podopiecznego również na szerokie wody rywalizacji seniorskiej. Od samego początku sezonu Wojdak imponował formą i przebojem wdarł się do europejskiej oraz światowej czołówki podczas najważniejszych tegorocznych imprez międzynarodowych w Kazaniu i Netanji, poprawiając również kilka rekordów Polski. Kolejny z zawodników Ptaszyńskiego, Michał Poprawa, był w lipcu finalistą Uniwersjady na 100 m stylem motylkowym. Szkoleniowiec w 2015 roku był również trenerem w kadrze narodowej, prowadzonej przez Piotra Gęgotka, odpowiadającym za długodystansowców.

Wojciech Seidel

Trener Startu Wrocław i polskiej kadry pływaków niepełnosprawnych w 2015 roku doprowadził naszych zawodników do wielu międzynarodowych sukcesów. Ostatnie dwanaście miesięcy to przede wszystkim niezwykle udane starty trenującej pod jego okiem na co dzień Oliwii Jabłońskiej, która stawała na podium zarówno mistrzostw świata w Glasgow, jak i IWAS World Games w Soczi. Na obu tych imprezach medalowe lokaty zajmowali również inni reprezentanci naszego kraju, a w kadrze, która wystąpiła podczas czempionatu globu znalazł się jeszcze jeden jego podopieczny z Wrocławia, Krzysztof Stefanowski.

Paweł Słomiński

To był pierwszy rok spędzony przez Radosława Kawęckiego w całości pod okiem szkoleniowca AZS AWF Warszawa. Te dwanaście miesięcy ich wspólnej pracy przyniosło nam mnóstwo radości w postaci medali najważniejszych imprez: srebra mistrzostw świata w Kazaniu i dwóch złotych krążków mistrzostw Europy w Netanji. Kawęcki poprawiał w tym roku również rekordy Polski czy zdobywał liczne medale podczas krajowego czempionatu w Szczecinie, a także pół roku później w Lublinie.

Andrzej Świtkowski

Trener Skarpy Lublin, który przez ponad pół roku mocno pracował między innymi nad przygotowaniem niesamowitej dyspozycji przez swojego syna, Jana Świtkowskiego. Młody pływak zrobił furorę podczas letnich mistrzostw Polski, ale przede wszystkim w Kazaniu, gdzie zdobył niespodziewany brązowy medal na dystansie 200 m stylem motylkowym. Świtkowski w 2015 roku był również trenerem w kadrze narodowej, prowadzonej przez Piotra Gęgotka, odpowiadającym za zawodników pływających średnie dystanse.

Grzegorz Widanka

Po latach pracy z Alicją Tchórz szkoleniowiec Juvenii Wrocław wreszcie doczekał się medalu wielkiej międzynarodowej imprezy. Doprowadził swoją zawodniczkę do srebra mistrzostw Europy na krótkiej pływalni na dystansie 100 m stylem grzbietowym, ale także do wielu rekordów Polski czy kolejnego występu na mistrzostwach świata, na których przyczyniła się do wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej sztafety 4x100 m stylem dowolnym. Podobnie sytuacja wygląda z kolejną reprezentantką Polski, która na co dzień trenuje w stolicy Dolnego Śląska, Dominiką Sztanderą. Zawodniczka z Dzierżoniowa zrobiła w tym roku wielki postęp, poprawiając najlepsze czasy w historii naszego kraju w stylu klasycznym, wystąpiła też na czempionacie globu w Kazaniu

----------------------------------------------------------------------

(Jeżeli ankieta się nie wczytuje, należy odświeżyć stronę)

Początek głosowania: 18 stycznia, 00:01; Zakończenie głosowania: 20 stycznia, 23:59