Polska

AMP 2019: Studenci powalczą w Lublinie

Szymon Gagatek 2019-04-04 17:36

Ponad 800 studentów z całej Polski pojawi się na starcie dwudniowych Akademickich Mistrzostw Polski, które już w piątkowy poranek rozpoczną się w Lublinie. Rywalizacja o medale przyciągnęła wielu zawodników z krajowej czołówki, ale na liście startowej pojawiają się też znaczące nazwiska, których na największych pływackich imprezach w ostatnim czasie nie widzieliśmy.

W trakcie dwóch dni zmagań odbędzie się 10 konkurencji indywidualnych (50 i 100 m stylem dowolnym, grzbietowym oraz klasycznym, a także 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym) oraz 2 sztafetowe (4x50 m stylem dowolnym i zmiennym). Pływacy będą się ścigać na krótkim basenie - zawody powinny być zatem ciekawe do oglądania i bardzo dynamiczne. Akademickie mistrzostwa Polski będziecie mogli śledzić nie tylko z trybun Aqua Lublin, ale również za pośrednictwem naszej transmisji internetowej. Znajdziecie ją na kanale Megatiming na YouTube'ie. Nie zabraknie studia, w którym już w piątkowy poranek pojawi się m. in. kończący karierę Mateusz Wysoczyński. 

Sesje eliminacyjne będą się rozpoczynać o 9:00, piątkowe finały wystartują o 15:50 (ceremonia otwarcia odbędzie się 20 minut wcześniej), a sobotnia walka o medale została zaplanowana już na 14:00. Na słupkach startowych pojawią się między innymi olimpijczycy z Rio: Tomasz Polewka (mistrz Europy na 50 m stylem grzbietowym z 2015 roku) oraz Filip Wypych. Swoich sił spróbują także multimedaliści mistrzostw Polski: Maciej Hołub, Krzysztof Tokarski, Michał Poprawa, Marcel Wągrowski, Paula Żukowska, Paulina Peda czy Paulina Piechota.

To jednak nie koniec. Wśród zgłoszonych zawodników można znaleźć na przykład Paulinę Krawczyk (znaną doskonale pod panieńskim nazwiskiem Zachoszcz). Nasza żabkarka, która od maja 2017 roku na oficjalnych zawodach pokazała się tylko raz (popłynęła w eliminacjach ubiegłorocznych mistrzostw Polski w Łodzi), zaprezentuje się na 50 i 100 m stylem klasycznym. Wszystko wskazuje więc na to, że na nudę i brak ciekawych wydarzeń nie będziemy mogli narzekać.