Plebiscyt

Bohaterowie 2013 - Najlepsza zawodniczka na wodach otwartych

Szymon Gagatek 2014-01-21 22:54

Tym razem czas na kobiety nominowane w kategorii „Najlepsza zawodniczka na wodach otwartych”. W 2013 roku kontuzję leczyła nasza gwiazda pływania długodystansowego, Natalia Charlos, przez co straciła szansę na występ na Mistrzostwach Świata i pewną nominację w naszym plebiscycie. Trzeba jednak przyznać, że polska olimpijka coraz częściej będzie się musiała oglądać za plecy. Jej koleżanki zaczynają coraz mocniej deptać jej po piętach.

Głosowanie w tej kategorii (ankieta na końcu tekstu) zakończy się 25 stycznia. Natomiast już za dwa dni ogłosimy kolejnych nominowanych. Tym razem czeka Was wybór „Najlepszego zawodnika niepełnosprawnego”!

Oto kandydatki do tytułu Bohatera 2013 roku w kategorii „Najlepsza zawodniczka na wodach otwartych”:

Monika Czerniak

Pierwsza Mistrzyni Polski na dystansie 10 km w historii. Złoto zdobyła na zawodach w Kryspinowie, wyprzedzając o niemal dwie minuty Izabellę Grzegorczyk. Kilka tygodni później została najlepszą kobietą w wyścigu na dystansie 2950 m podczas BCT Marathon Gdynia. W klasyfikacji Open zajęła czwarte miejsce. W drugiej połowie roku przeniosła się do Francji i razem z Krzysztofem Pielowski trenuje pod okiem Philippe’a Lucasa.

Izabella Grzegorczyk

Wicemistrzyni Polski z Kryspinowa. W tym roku wystąpiła jedynie w dwóch zawodach o Grand Prix Wielkopolski, ale w obu… wygrała. Podczas BCT Marathon Gdynia zajęła w wyścigu na 2950 m czwarte miejsce wśród kobiet i ósme w kategorii Open. Zwyciężczyni tegorocznej rywalizacji na prestiżowych zawodach Wpław przez Kiekrz.

Katarzyna Walczak

Najmłodsza z nominowanych zawodniczek. Urodzona w 1997 roku Walczak w tym roku całkowicie zdominowała Grand Prix Wielkopolski. W najbardziej prestiżowym cyklu zawodów na otwartym akwenie triumfowała czterokrotnie: w Margoninie, Wolsztynie, Kiekrzu i na poznańskiej Malcie.

Joanna Zachoszcz

W tym roku zaliczyła bardzo udany start na BCT Marathon Gdynia, przegrywając jedynie z Moniką Czerniak w rywalizacji kobiet na 2950 m i kończąc zmagania w kategorii Open na piątym miejscu. Triumfowała również w klasyfikacji generalnej serii wyścigów dookoła sopockiego molo. Co ciekawe, w zgromadziła łącznie tyle samo punktów ile jej siostra – Paulina.

Paulina Zachoszcz

Nie udało się jej stanąć na podium Mistrzostw Polski, kończąc zmagania na czwartej pozycji. Trzy tygodnie później zajęła siódme miejsce na BCT Marathon Gdynia (trzecie wśród kobiet) w wyścigu na dystansie 2950 m. Do swojej siostry, która finiszowała tuż przed nią, straciła zaledwie trzy sekundy!