Świat

Jachowicz z rekordem NCAA!

Szymon Gagatek 2013-02-10 22:57

Piotr Jachowicz, pływający w barwach Uniwersytetu Wayne State, pobił rekord II dywizji NCAA na dystansie 200 jardów stylem zmiennym! Polak dokonał tego wyczynu podczas Great Lakes Intercollegiate Athletic Conference Championships, które odbywają się w Cantonie, w stanie Ohio. Znakomicie spisywał się też w pozostałych konkurencjach.

Jachowicz na dystansie 200 jardów stylem zmiennym uzyskał czas 1:45.92, bijąc rekord drugiej dywizji, należący od 2009 roku do Aleksandra Hetlanda z Norwegii (1:46.03). Z kart historii nasz zawodnik wymazał też najlepszy czas uzyskany na obiekcie w Cantonie, który został ustanowiony przez dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego, Marka Gangloffa. Oczywiście wynik Polaka jest również znacznie lepszy niż minimum A na Mistrzostwa NCAA, które odbędą się już za niespełna miesiąc (6-9 marca) w Birmingham, w stanie Alabama.

Nasz zawodnik wygrał też rywalizację na 100 jardów stylem klasycznym, uzyskując kolejny znakomity rezultat (53.76 s), a także był piąty na 50 jardów stylem dowolnym (20.86 s) - płynąc jednak znacznie wolniej niż w eliminacjach. Jakby tego było mało, wziął udział w czterech wyścigach sztafetowych, gdzie wraz z kolegami z drużyny był pierwszy na 4x200 jardów kraulem, dwa razy drugi i raz czwarty.