Pierwszy dzień Mistrzostw Świata Głuchych – wspaniały występ polaków!

Marcin Ryszka 2015-08-18 23:23

Od 17 sierpnia w San Antonio trwają Mistrzostwa Świata Głuchych. Pierwszego dnia biało czerwoni zaprezentowali się ze znakomitej strony i zdobyli 2 srebrne medale.
Za oceanem nasz kraj reprezentuję dziesięcioro pływaków, a są to: Artur Pióro, Julek Sawka, Konrad Powrożnik, Bartek Chotkowski, Kacper Nowicki, Julia Chmielewska, Sandra Michałowska, Weronika Nowicka, Natalia Strzeszewska, Anna Zadworna.

Bardzo wysoką formę pierwszego dnia zawodów pokazał Julek Sawka. Polski pływak na dystansie 200m stylem grzbietowym uplasował się na drugiej pozycji z czasem 2:10.08 i przegrał jedynie z Japończykiem KANAJI, Yoshikasu 2:08.14. Na trzecim stopniu podium stanął Rosjanin KOLPAKOV, Vladimir 2:14.39. Sawka swoim występem natchnął całą polską drużynę. Zaowocowało to drugim medalem dla Polski. W wyścigu 4 razy 200m stylem dowolnym Polacy w składzie Chotkowski, Powroźnik, Sawka i Pióro po znakomitym wyścigu zajęli drugą lokatę z czasem 8:03.63. Złoty medal zdobyli reprezentanci Rosji 7:57.55, a brązowe medale zawisły na szyjach Ukraińców 8:04.11.

Tego samego dnia startowało kilku pozostałych naszych reprezentantów. Anna Zadworna była osiemnasta na 200m stylem dowolnym. Wśród mężczyzn piąte miejsce na 100m stylem dowolnym zajął Artur Pióro, który z czasem 53.87 poprawił rekord Polski. W tej samej konkurencji na 24 lokacie uplasował się Kacper Nowicki. Na 200m stylem klasycznym pań mogliśmy podziwiać dwie reprezentantki naszego kraju. Chmielewska Julia była dziesiąta, a Natalia Strzeszewska zakończyła zmagania na 13 miejscu. W konkurencji sprinterek na 50m stylem motylkowym 19 miejsce zajęła Sandra Michałowska.

Trzymamy kciuki za kolejne starty biało czerwonych.