Świat

Mistrzostwa NCAA rozpoczęte!

Szymon Gagatek 2013-03-21 18:07

Dziś, na pływalni Indiana University Natatorium w Indianapolis, rozpoczęły się kobiece Mistrzostwa I Dywizji NCAA. W pierwszej sesji kwalifikacyjnej zobaczyliśmy Katarzynę Wilk, która wystartowała w wyścigu sztafetowym i na dystansie 50 jardów stylem dowolnym. Dodatkowo wzięła również udział w sztafecie 4x100 jardów stylem zmiennym, w której swój debiut na Mistrzostwach NCAA zaliczyła również Weronika Paluszek.

Zmagania rozpoczęły się od kwalifikacji sztafet 4x50 jardów stylem dowolnym. W składzie Uniwersytetu Południowej Kalifornii na ostatniej zmianie popłynęła Wilk. Polka uzyskała na niej jeden z lepszych czasów (22.00 s), a jej ekipa ostatecznie ukończyła rywalizację na piątej pozycji (1:28.42) i wieczorem powalczy w finale A o medale. Najlepszy rezultat wywalczyły jedne z faworytek - zawodniczki z Uniwersytetu Arizona (1:27.85), w składzie: Margo Geer, Kaitlyn Flederbach, Megan Lafferty, Alana Pazevic.

Wilk nieźle spisała się również w rywalizacji indywidualnej. Na dystansie 50 jardów kraulem uzyskała czas 22.36 s, co pozwoliło jej zająć 13. miejsce i dostać się do finału B. Do najlepszej ósemki zabrakło niewiele, bo zaledwie piętnastu setnych sekundy. Zdecydowanie najszybsza okazała się niezawodna Margo Geer (21.73 s).

Obie Polki miały sporego pecha w rywalizacji sztafet 4x100 jardów stylem zmiennym. Weronika Paluszek wystąpiła na drugiej zmianie, w stylu klasycznym i odcinek 100 jardów pokonała w 1:00.66. Łącznie jej drużyna z uczelni Virginia Tech uzyskała czas 3:36.68, ale została zdyskwalifikowana. Dokładnie ten sam los czekał zawodniczki z Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Wilk ostatnią zmianę przepłynęła w 48.58 s i wydawało się, że zobaczymy ją wieczorem w kolejnym finale. Niestety po wyścigu zawodniczki z Południowej Kalifornii otrzymały informację o dyskwalifikacji.

TRANSMISJA LIVE

WYNIKI