Polska

Sobota na krajowych pływalniach

Jarek Blazek 2012-12-08 21:27

W dniu dzisiejszym odbyło sie jeszcze więcej imprez na pływalniach całego kraju, niż w dniu wczorajszym. Ciekawe zawody można oglądać w Gdańsku, głównie za sprawą juniorów, którzy walczą w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego . Dzisiaj pływacy postarali się o dwa juniorskie rekordy Polski oraz padł jeden rekord Europy...

Podczas wspomnianych wcześniej zawodów w Gdańsku, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego TROPS Kartuzy - Jakub Skierka - podopieczny Arkadiusza Zalewskiego rozprawił się z rekordem Polski czternastolatków na dystansie 200 m stylem grzbietowym, który od dzisiaj wynosi 2:04,61 s. Poprzedni rekord należał do zawodnika Jordana Kraków - Dominika Ciężkowskiego (2:05,05) i został ustanowiony w Zamościu w styczniu 2010 roku.

Skierka uzyskał także doskonałe rezultaty na innych dystansach - 200 m stylem zmiennym przepłynął w 2:12,86 s. a dystans 50 m stylem grzbietowym w 0:27,17 s. Doskonale także popłynął Mateusz Arndt (Delfin Gdynia), który 400 m stylem dowolnym przepłynął w czasie 4:03,89 s. Obaj w przyszłym tygodniu będą starali sie poprawić rekordy Polski na pływalniach 50 metrowych. Skierka wystartuje w meetingu w Berlinie, Arndt także w Niemczech, tyle, że w Magdeburgu.

Pływalnia w Gliwicach, podobnie jak wczoraj, pomogła w uzyskaniu wspaniałych rezultatów. Ciężkowski stracił dzisiaj drugi rekord Polski, tym razem na dystansie 50 m stylem motylkowym w kategorii 12-latków. Rekordowe osiągnięcie na tym dystansie od dzisiaj należy do Bartosza Sawickiego z Górnika Radlin i jest to czas 0:27,66 s.

Także w Gliwicach padł rekord Europy zawodników niesłyszących. Jego autorem jest wspaniały zawodnik AZS-AWF Katowice - Artur Pióro, który na dystansie 200 m stylem zmiennym uzyskał rezultat 2:09,87 s.

Niektóre zawody już dzisiaj się zakończyły, niektóre zakończą  jutro. Życzymy wszystkim zawodnikom, którzy staną jutro na słupkach startowych samych rekordów...życiowych, województwa, Polski, Europy, Świata.