Plebiscyt

Bohaterowie 2013 - Podsumowanie

Szymon Gagatek 2014-02-05 21:45

Za nami pierwszy w historii plebiscyt portalu news.omegatiming.pl na Bohaterów Roku. Przez cały styczeń staraliśmy się jak najlepiej podsumować 2013 rok w polskim pływaniu. Oddaliśmy Wam głos, dając możliwość wyboru własnych faworytów w piętnastu kategoriach. Nie spodziewaliśmy się, że zwykłe głosowanie będzie w stanie dostarczyć tylu emocji. Nadszedł czas by całą zabawę podsumować!

Popularność plebiscytu i Wasze zaangażowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Łącznie oddaliście ponad 31 tysięcy głosów, w ciągu tego miesiąca odwiedzając stronę ponad 120 tysięcy razy! Najchętniej wybieraliście zwyciężczynię w kategorii "Najlepsza juniorka" (3349 głosów), wielkim zainteresowaniem cieszyła się też rywalizacja o triumf w kategoriach "Najlepszy zawodnik" i "Najlepsza zawodniczka" na wodach otwartych. Najmniejszą różnicę pomiędzy zwycięzcą i drugim miejscem odnotowaliśmy w "Wyścigu roku" (zaledwie osiem głosów), a pojedynki Pawła Furtka z Radosławem Kawęckim, czy też Michała Poprawy z Filipem Zaborowskim trzymały w napięciu do samego końca.

Mamy nadzieję, że nasz konkurs stanie się dla Was choćby minimalną inspiracją do dalszego konstruktywnego spędzania czasu z pływaniem. Już teraz zastanawiamy się co przyniesie 2014 rok, jakie pojawią się filmiki, ciekawe inicjatywy, kto będzie w stanie dalej tworzyć dobrą markę naszej ukochanej dyscypliny. Nie zapominamy jednak o zwycięzcach pierwszej edycji. Każdy z nich otrzyma od nas podczas Mistrzostw Polski w Olsztynie pamiątkową statuetkę. I niech stanie się to naszą pływacką tradycją!

Zwycięzcy pierwszej edycji plebiscytu "Bohaterowie Roku":
Zawodnik roku: Paweł Furtek
Zawodniczka roku: Alicja Tchórz
Progres roku: Filip Zaborowski
Najlepszy junior: Paweł Furtek
Najlepsza juniorka: Dominika Sztandera
Trener roku: Mirosław Drozd
Wyścig roku: finał 200 m stylem grzbietowym podczas MŚ w Barcelonie (srebro Radosława Kawęckiego)
Najlepszy Polak w USA: Katarzyna Wilk
Najlepszy zawodnik na wodach otwartych: Jan Urbaniak
Najlepsza zawodniczka na wodach otwartych: Joanna Zachoszcz
Najlepszy zawodnik niepełnosprawny: Oliwia Jabłońska
Impreza roku: Puchar Rycerza Kmity
Ujęcie roku: Jerzy Twarowski uchwycony podczas ligi SMS w Szczecinie przez Marka Kuświka
Filmik Roku: Nutella Challenge
Inicjatywa roku: Trening Pływacki - czyli co znosi psychika trenera i zawodnika

WSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!! A Wam jeszcze raz gorąco dziękujemy za tak liczny udział w naszej zabawie! I pamiętajcie - już za rok, dokładnie 3 stycznia, startujemy z kolejną edycją!