Sawrymowicz czwarty w Charlotte

Szymon Gagatek 2013-05-13 10:11

Mateusz Sawrymowicz zajął czwarte miejsce w rywalizacji na dystansie 1500 m stylem dowolnym podczas Grand Prix USA w Charlotte. Dla naszego reprezentanta były to pierwsze zawody, w których wziął udział po powrocie do Stanów Zjednoczonych.

Polak uzyskał czas 15:27.42 i ostatecznie został sklasyfikowany na czwartej pozycji. Najlepszy w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu okazał się Conor Jaeger, który w Charlotte triumfował również na dystansach 400 i 800 m stylem dowolnym, a wczoraj w walce o pierwsze miejsce pokonał Michaela McBrooma (15:02.68 - 15:03.38). Na trzeciej pozycji znalazł się fiński pływak, Matias Koski (15:20.22).

W sesji wieczornej wystąpił jeszcze Michał Domagała, który wygrał finał C rywalizacji na dystansie 200 m stylem zmiennym i został sklasyfikowany na siedemnastej pozycji. Siedemnastoletni pływak uzyskał czas 2:05.05, a zatem wypełnił minimum na amerykańskie kwalifikacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Indianapolis. Domagała był też 56. na dystansie 100 m stylem dowolnym (52.97 s).

Na kwalifikacjach swój udział w Grand Prix USA zakończył Marcin Cieślak. Co prawda zajął w nich 27. pozycję na dystansie 200 m stylem zmiennym (2:09.48), ale w wieczornym finale D już nie popłynął. Natomiast na 200 m stylem grzbietowym został sklasyfikowany na 51. miejscu (2:15.41).