Plebiscyt

Bohaterowie 2014 - Najlepsza Zawodniczka na wodach otwartych

Szymon Gagatek 2015-01-21 22:41

Po poniedziałkowym starcie głosowania na Najlepszego Zawodnika na wodach otwartych w 2014 roku, dziś nadszedł czas na panie. W ubiegłym roku w kobiecym pływaniu długodystansowym nie brakowało sukcesów międzynarodowych, doczekaliśmy się także startu naszych zawodniczek na mistrzostwach Europy w Berlinie. Kto Waszym zdaniem w ubiegłym roku spisywał się najlepiej?

Głosowanie w tej kategorii (ankieta na końcu tekstu) zakończy się 25 stycznia. Natomiast już za dwa dni ogłosimy kolejnych nominowanych. Tym razem czeka Was wybór „Najlepszego zawodnika niepełnosprawnego”!

Honorowy patronat nad plebiscytem objął Polski Związek Pływacki.

Oto kandydatki do tytułu Bohatera 2014 roku w kategorii „Najlepsza zawodniczka na wodach otwartych”:

Natalia Charlos

Ze świetnym skutkiem powróciła do rywalizacji na międzynarodowym poziomie po przerwie spowodowanej kontuzją. Sezon rozpoczęła od dziesiątego miejsca w Pucharze Europy w Izraelu, ale w kolejnych trzech zawodach całego cyklu nie schodziła już z podium, wygrywając na Balatonie i zajmując drugie miejsca w Stambule i Hoorn. Dzięki zwycięstwu na Węgrzech pojechała na mistrzostwa Europy do Berlina. W stolicy Niemiec niestety nie ukończyła wyścigu na 10 km. Zakwalifikowała się do wielkiego finału Pucharu Europy jako liderka klasyfikacji generalnej, ostatecznie kończąc zmagania na drugiej pozycji w tym zestawieniu (podczas finałowych zawodów w Castellabate była druga na 5 km i trzecia na dwukrotnie dłuższym dystansie), ze stratą zaledwie trzech punktów do Arianny Bridi z Włoch.

Monika Czerniak

Trenująca na co dzień we Francji zawodniczka AZS UWM Olsztyn bardzo dobrze poradziła sobie na węgierskim Balatonie, zajmując w zawodach Pucharu Europy jedenastą lokatę. Na mistrzostwa Europy nie zakwalifikowała się tylko dlatego, że szybsze były Charlos i Joanna Zachoszcz, a liczba miejsc w kobiecej kadrze była ograniczona właśnie do dwóch osób. Pod koniec lipca w Kryspinowie zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski na olimpijskim dystansie 10 km, a już tydzień później w Gdyni uplasowała się na szóstym miejscu w klasyfikacji OPEN (i drugim wśród kobiet) w wyścigu na dystansie 2950 m w ramach BCT Gdynia Marathon.

Joanna Zachoszcz

Zawodniczka AZS UWM Olsztyn ma za sobą znakomity sezon na wodach otwartych. Na zawodach Pucharu Europy na Balatonie zajęła szóstą lokatę i wywalczyła kwalifikację na mistrzostwa Starego Kontynentu. Niestety, w debiucie na tak wielkiej międzynarodowej imprezie nie ukończyła rywalizacji. Jeszcze przed wyjazdem do stolicy Niemiec zdominowała wyścig o mistrzostwo Polski na dystansie 10 km, zdobywając swój pierwszy złoty medal tej imprezy. Była też najszybszą kobietą, która pokonała dystans 2950 m w ramach BCT Gdynia Marathon, plasując się na trzecim miejscu w zestawieniu OPEN.