Świat

Mateusz Sawrymowicz na start!

Iwona Bohosiewicz 2013-05-09 22:57

Mateusz Sawrymowicz na start!
Pierwsze testy formy po powrocie do grupy USC Trojans i niespełna miesiącu treningów oraz aklimatyzacji w nowych warunkach treningowych, mieszkalnych i żywieniowych.
Mateusz Sawrymowicz wystartuje podczas zawodów Grand Prix USA rozgrywanych w Charlotte w Północnej Karolinie. Wśród gwiazd światowego pływania Mateusz będzie jednym z faworytów na swoim koronnym dystansie 1500 metrów stylem dowolnym. Impreza zalicza się do kwalifikacji Mistrzostw Świata w Barcelonie ale jako imprezę kwalifikacyjną, Mateusz uznaje start w następnych zawodach Grand Prix USA, które rozpoczną się 30.maja w Santa Clara. Podczas zbliżającego się pływackiego święta w Charlotte, Mateusz weźmie również udział w wyścigu na 400m stylem dowolnym. Zaraz po niedzielnym starcie powraca do Los Angeles kontynuować realizację programu przygotowań do imprezy kwalifikacyjnej oraz występu w Barcelonie.
Zapowiadany wcześniej próbny start na wodach otwartych został przełożony na drugą połowę roku i tym samym występ szczecińskiego pływaka na Mistrzostwach Świata w Barcelonie został odwołany na rzecz jak najlepszego przygotowania Mateusza do konkurencji 1500m.
Zapraszamy do śledzenia startów Mateusza na żywo! Linki z zawodami na żywo podamy na stronie internetowej oraz facebook w dniu startów. Więcej o Grand Prix USA nawww.usaswimming.org
Trzymamy kciuki!

źródło: LOGIN-SPORT Sport Management