Świat

Juniorzy powalczą o medale na mistrzostwach w Rzymie!

Szymon Gagatek 2021-03-16 19:02

Europejska Federacja Pływacka (LEN) ogłosiła gospodarza mistrzostw Europy juniorów w 2021 roku. Okazuje się, że zawody odbędą się w Rzymie w dniach od 6 do 11 lipca. Wiele wskazuje na to, że młodzi pływacy ze Starego Kontynentu będą walczyć o medale w słynnym Foro Italico. To tam w 2009 roku odbyły się pamiętne mistrzostwa świata seniorów, w trakcie których zawodnicy startujący w poliuretanowych strojach aż 43 razy poprawiali rekordy globu.

Jeszcze przed pandemią chęć organizacji zawodów zgłaszała między innymi Łódź. Ostatecznie władze LEN postawiły jednak na stolicę Włoch. Tym samym potwierdzona została informacja, która wyciekła ze strony federacji kilka tygodni temu. Wtedy pojawiła się ona na portalu len.eu na zaledwie krótką chwilę, po czym została usunięta. Teraz wiemy już oficjalnie, że to Rzym ugości najlepszych juniorów Europy.

Niektóre włoskie portale poinformowały, że zmagania zostaną zorganizowane w Foro Italico. Już samo to podniosłoby znaczenie tej imprezy. Słynny obiekt, na którym co roku odbywa się Miting Siedmiu Wzgórz (Sette Coli) przeszedłby w ten sposób próbę generalną przed mistrzostwami Europy seniorów, które odbędą się tam latem 2022 roku.