Plebiscyt

Bohaterowie 2017 - Podsumowanie

Szymon Gagatek 2018-02-11 00:35

Za nami już piąta edycja plebiscytu Megatiming.pl na "Bohaterów Roku" w polskim pływaniu. Zakończyliśmy ją tygodniowym głosowaniem na Bohatera Internautów. Na finiszu zmagań w tej kategorii jeszcze raz przypominamy wszystkich tegorocznych triumfatorów, którzy na mistrzostwach kraju w Łodzi otrzymają od nas pamiątkowe statuetki.

Patronat honorowy nad plebiscytem "Bohaterowie 2017 roku" objął Polski Związek Pływacki.
Partnerami plebiscytu są marka MP Michael Phelps oraz H2O Shop. 

Specjalna kapituła złożona ze znakomitych postaci polskiego pływania oddała głosy w dziesięciu różnych kategoriach, których zwycięzców prezentowaliśmy na naszym portalu na przełomie stycznia i lutego. Plebiscyt zakończył się natomiast otwartym głosowaniem na Bohatera Internautów. W świetnym stylu zwyciężyła w nim Aleksandra Knop. Zawodniczka UKS 190 Łódź zgromadziła aż 1440 głosów (31%), o niemal dwa razy więcej niż drugi w tym zestawieniu Jakub Kraska. Na trzecim miejscu znalazł się natomiast Wojciech Makowski.

WYNIKI GŁOSOWANIA

Zwycięzcy plebiscytu "Bohaterowie 2017 Roku":
Zawodnik Roku: Wojciech Wojdak
Zawodniczka Roku: Alicja Tchórz
Progres Roku: Michał Chudy
Junior Roku: Kacper Stokowski
Juniorka Roku: Weronika Hallmann
Trener Roku: Marcin Kacer
Najlepszy Polak w NCAA: Jan Świtkowski
Najlepszy Polak na wodach otwartych: Krzysztof Pielowski
Najlepszy zawodnik niepełnosprawny: Wojciech Makowski
Trener Roku zawodników niepełnosprawnych: Waldemar Madej
Bohater Internautów: Aleksandra Knop

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy też naszej wyjątkowej kapitule oraz wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu na "Bohatera Internautów" (w tym roku oddaliście niebagatelną liczbę prawie 5 tysięcy głosów!). Z plebiscytem wracamy oczywiście już za rok!