Mistrzostwa świata niepełnosprawnych – 7. miejsce Makowskiego

Marcin Ryszka 2015-07-17 09:37

Czwarty dzień finałów mistrzostw świata osób niepełnosprawnych, które odbywają się w szkockim Glasgow, już za nami. Polskę reprezentował tylko Wojciech Makowski, który jako jedyny z Biało-czerwonych awansował do sesji popołudniowej.

Polaka mogliśmy oglądać na dystansie 200m stylem zmiennym (grupa S11). Podopieczny trenera Waldemara Madeja ukończył swój wyścig na 7. miejscu. Jego rezultat jest minimalnie gorszy od najlepszego wyniku w tym sezonie. Ze złotego medalu cieszył się Oleks Mashchenko, który dość nieoczekiwanie wygrał ze złotym medalistą poprzednich mistrzostw świata, Hiszpanem Oliverem Israelem. Na najniższym stopniu podium stanął Japończyk Keiichi Kimura.

Niestety czwartego dnia nie było nam dane cieszyć się z kolejnego medalu wywalczonego przez naszą reprezentację. Mamy nadzieję, że kolejnymi startami Biało-czerwoni dostarczą nam wielu emocji. Zaciskajmy więc kciuki za starty polskich pływaków.