3. dzień ME Funchal – Pierwszy finał Rzetelskiego

Marcin Ryszka 2016-05-03 21:29

Podczas trzeciej sesji finałowej trwających w portugalskim Funchal mistrzostw Europy w pływaniu osób niepełnosprawnych zaprezentowała się tylko dwójka naszych reprezentantów. Do finałów dostali się Monika Belczewska i Kamil Rzetelski. Tym razem Biało-czerwoni nie zdobyli medalu, ale możemy być dumni z ich występów.

Kolejny znakomity start na swoim koncie odnotowała Monika Belczewska. Polka w finale 200m stylem zmiennym w grupie S8 ustanowiła nowy rekord życiowy i na mecie zameldowała się jako piąta. Złoty medal zawisł na szyi Rosjanki Olesi Vladykiny, druga była jej rodaczka Mariia Pavlova, a na najniższym stopniu podium stanęła Dunka Amalie Vinther.

W swoim pierwszym finale dużej międzynarodowej imprezy wystąpił Kamil Rzetelski. Już sam awans do popołudniowego wyścigu był dla zawodnika trenującego na co dzień we Wrocławiu ogromnym sukcesem. Polak ustanowił swój nowy rekord życiowy i na dystansie 100m stylem klasycznym w grupie S13 zajął bardzo dobre szóste miejsce. Zwyciężył Ukrainiec Oleksii Fedyna, przed Rosjaninem Maximem Nikiforovem i Białorusinem Iharem Bokim.